فین تک

لندتک چیست؟ دریافت وام فوری آنلاین فقط با چند کلیک

این روزها وام گرفتن از پیدا کردن اسب تک‌ شاخ و آدم فضایی هم سخت‌تر است. برای وام گرفتن یا باید به فکر ازدواج باشید یا بچه‌دار شوید اما کسانی که قصد دارند تا به‌صورت عادی وام بگیرند چه‌کار کنند؟ اصلا آخرین دفعه‌ای که به صورت عادی وام گرفتید را به یاد دارید؟ وام سنتی را با همه‌ی دردسرها از جمله ضامن، سود گزاف و … را فراموش کنید، لِندتک فرشته نجات شماست. فناوری قرض‌دهی در حوزه وام‌دهی انقلاب کرده و یکی از زیرمجموعه‌های فین‌تک است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به سوال لندتک چیست پاسخ بدهیم و آن را بررسی کنیم. شما که فرصت وام با سود کم و بی‌دردسر را از دست نمی‌دهید؟

لندتک چیست؟

احتمالا پس از شنیدن نام LendTech اولین حدسی که در ذهن‌تان شکل می‌گیرد، شرکت یا بانکی برای ارائه وام است اما نه، لندتک یا فناوری وام، تکنولوژی بهبود و خودکارسازی فرایند وام‌دهی است. از برنامه‌های وام آنلاین، امتیازدهی خودکار اعتبارسنجی و امضای قرارداد دیجیتال گرفته تا هرچیزی که فکرش را بکنید، لند تِک قصد دارد تا روند وام‌دهی را دگرگون کند. شرکت‌های ارائه‌کننده لند تک ازجمله وال پی، اغلب بر ارائه اشکال جایگزین وام همچون وام‌دهی همتابه‌همتا، وام ارز دیجیتال یا وام کسب‌وکارهای کوچک تمرکز دارند و از داده‌ها و تحلیل آمار برای ارائه وام‌های بهتر استفاده می‌کنند.

بزرگ‌ترین هدف لندتک تسهیل دسترسی شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و مردم به منابع مالی است و قصد دارد تا پلتفرمی دیجیتال برای وصل کردن وام‌دهنده به وام‌گیرنده ایجاد کند. در واقع لند تک‌ با حذف واسطه‌های مختلف، فرایند دریافت وام را تسریع کرده و هزینه‌ها را برای کاربران کاهش می‌دهند.

بیشتر بخوانید: وام ارز دیجیتال چیست؟

لندتک چطور کار می‌کند؟

لندتک برای ساده‌سازی فرایند وام‌دهی و ارائه وام سریع‌تر و کارآمدتر از برنامه‌های آنلاین استفاده می‌کند. همه پلتفرم‌های Lendtech به‌صورت آنلاین فعالیت می‌کنند و شما قادر هستید تا درخواست وام خود را به‌صورت آنلاین و بدون مراجعه به بانک ارائه دهید و وام‌دهنده هم اطلاعات شخصی و مالی شما را به‌صورت آنلاین بررسی می‌کند. پلتفرم‌های لندتک از الگوریتم‌ها و تحلیل داده‌ی خودکار برای ارزیابی اعتبار وام‌گیرنده و بررسی میزان ریسک اعتبار وام استفاده می‌کنند.

نحوه کار لندتک

پس از بررسی خودکار اعتبار، وام به‌صورت فوری و دیجیتالی به حساب وام‌گیرنده واریز می‌شود و به همین ترتیب، نیاز به چک‌های فیزیکی و معاملات نقدی از بین می‌رود و وام‌گیرنده در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مبلغ موردنیاز خود دسترسی پیدا می‌کند. به‌طور کلی لندتک یک فرایند برد-برد برای وام‌دهنده و گیرنده است و دردسرها و پیچیدگی وام‌دهی سنتی را کاهش می‌دهد.

لندتک چه ویژگی‌هایی دارد؟

پلتفرم‌ها و شرکت‌های لند تک ویژگی‌ها و عملکردهای مختلفی را در بر می‌گیرند که همین ویژگی‌ها فرایند وام‌دهی و تجربه کاربری را ارتقا می‌دهند. لندتک ویژگی‌های دارد که احتمالا پیش‌تر تجربه‌ نکرده‌اید و عبارتند از:

 • فرایندهای خودکار و دیجیتالی
 • بدون حتی یک شعبه فیزیکی
 • اعتبارسنجی خودکار
 • بدون نیاز به ضامن سنتی
 • تایید هویت دیجیتال
 • سود کمتر در مقایسه با وام سنتی
 • تایید و پرداخت وام در کمترین زمان ممکن
 • قابلیت شخصی‌سازی وام
 • قابلیت مدیریت ریسک وام
 • قابلیت دسترسی و ردیابی وام با موبایل
 • پشتیبانی آنلاین

مزایای لندتک چیست؟ وام سنتی را فراموش کنید

در حال حاضر از هر ۱۰ آمریکایی، ۹ نفر از آنها از خدمات لندتک استفاده می‌کنند چرا که این پلتفرم‌ها مزایای بسیاری در برابر بانک‌ها و وام سنتی دارند. هدف این پلتفرم‌ها استفاده از راه‌حل‌های نوآورانه برای دگرگون کردن صنعت وام‌دهی است و در این مسیر مزایایی را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند که به شرح زیر هستند.

شانس مجدد برای دریافت وام

پلتفرم‌های LendTech از الگوریتم‌های پیشرفته و منابع مختلف برای ارزیابی اعتبار وام‌گیرنده استفاده می‌کنند و همین ویژگی به آنها اجازه می‌دهد تا شانس مجددی به افراد و مشاغل حذف شده از کانال‌های وام‌دهی سنتی بدهند. در واقع لند تک دسترسی آسان‌تری برای ارائه وام به جمعیت‌های محروم، مشاغل کوچک و افراد با سابقه اعتباری محدود فراهم می‌کند.

لندتک

سرعت و کارایی چشمگیر

تفاوت سرعت فرایند وام‌دهی لندتک در مقایسه با وام‌دهی سنتی مثل فرق ژیان و دنا پلاس توربو اتوماتیک است. این پلتفرم‌های جدید با استفاده از اتوماسیون‌ها فرایند بررسی اعتبار و دیگر مراحل را تسریع کرده‌اند. درخواست خود را با استفاده از اینترنت و تلفن همراه ارائه می‌کنید و وام در کمتر از ۲۴ ساعت به حساب شما واریز می‌شود. علاوه‌بر سرعت چشمگیر، پلتفرم‌های لندتک کارایی بیشتری دارند و کاغذبازی‌های فیزیکی را حذف کرده‌اند.

تجربه بهتر از وام‌گیری

یکی از اهداف پلتفرم‌های لندتک، ارائه رابط کاربری جذاب و تجربه دیجیتالی یکپارچه برای وام‌گیرندگان است. علاوه‌بر جذابیت مناسب و اذیت نکردن چشم، فرایند وام‌گیری در این پلتفرم‌ها ساده‌سازی شده تا هرکسی بتواند درخواست خود را ارائه کند. همچنین کاربران می‌توانند به سادگی وضعیت وام خود را ردیابی کرده و از روند وام‌دهی راحت و شفاف استفاده کنند.

شخصی‌سازی وام

اگر دقت کرده باشید، وام‌‌های سنتی یک رقم خاص دارند و دست شما برای شخصی‌سازی وام باز نیست و شاید اصلا به کل مبلغ وام سنتی نیاز نداشته باشید. در لند تک پس از بررسی اعتبار مشتری، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا میزان اعتبار موردنیاز خود را وارد کرده و وام را شخصی‌سازی کنید. علاوه‌بر مبلغ وام، حتی می‌توانید تعداد اقساط را هم در وام ارز دیجیتال تعیین کنید و وام مناسب و مطابق شرایط خود را بسازید.

شخصی‌سازی وام

درخواست وام از خانه

لندتک‌ها حتی یک شعبه فیزیکی هم ندارند و همه اتفاقات در تلفن همراه شما و یک برنامه موبایلی جریان دارد. این پلتفرم‌ها به شعبه‌های فیزیکی محدود نمی‌شوند و می‌توانید درخواست خود را در هر ساعتی از شبانه‌روز با استفاده از تلفن همراه ارائه کنید. پشتیبان‌های وال پی در هر ساعتی از شبانه‌روز فعال هستند و فرقی نمی‌کند چه زمانی درخواست را ارائه کنید، فرم شما برای دریافت اعتبار به سرعت بررسی می‌شود. بدین ترتیب حتی کسانی که در روستاهای محروم زندگی می‌کنند هم قادر به دریافت وام خواهند بود.

هزینه‌ها و کارمزد کمتر

در وام‌های سنتی معمولا ۴ درصد از کل مبلغ به‌عنوان کارمزد کسر می‌شود و مبلغ قابل‌توجهی را از دست می‌دهید. لندتک‌ها با خودکار کردن فرایندهای مختلف و به حداقل رساندن مداخله دستی و ساده کردن عملیات، هزینه‌ وام‌گیری را کاهش می‌دهند و بدین ترتیب هزینه کمتری به‌عنوان کارمزد پرداخت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: کردیت کارت چیست؟

معایب لندتک چیست؟ بررسی محدودیت‌های LendTech

اگرچه لندتک مزایای مناسبی دارد اما نباید محدودیت‌های آن را نادیده بگیریم. این تکنولوژی هنوز در ابتدای راه است و معایبی دارد که به شرح زیر هستند و باید برطرف شوند.

حفظ حریم خصوصی داده و نگرانی‌های امنیتی

پلتفرم‌های لند تک حجم چشمگیری از داده‌های شخصی و مالی حساس را جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند. نقض داده‌ها و حملات سایبری خطر قابل‌توجهی دارد و اطلاعات محرمانه وام‌گیرندگان را به خطر می‌اندازد. به همین دلیل بهتر است از پلتفرمی را انتخاب کنید که از تدابیر امنیتی قوی استفاده کرده و از داده‌های کاربران محافظت می‌کند. وال پی به عنوان زیرمجموعه‌ی صرافی والکس همه اطلاعات بین کاربر و سامانه را با استفاده از پروتکل SSL رمزنگاری کرده تا امکان سرقت اطلاعات وجود نداشته باشد.

خطرات امنیتی لندتک

عدم دسترسی همه افراد به فناوری

متاسفانه هنوز هم بسیاری افراد در نقاط محروم به اینترنت و تلفن هوشمند دسترسی ندارند. همین مشکل منجر شده تا همه قادر به دسترسی به لندتک نباشند و نابرابری‌های موجود در خدمات مالی افزایش یابد.

افزایش خطر تقلب و سرقت هویت

ماهیت دیجیتالی لند تک فرصتی را برای فعالیت‌های متقلبانه ازجمله سرقت هویت، انباشت وام (دریافت چند وام به‌طور همزمان) و کلاه‌برداری هویت را افزایش می‌دهد. وال پی همه مجوزهای لازم را دریافت کرده تا شما بتوانید وام در هر مبلغی را با خیال آسوده دریافت کنید.

عدم وضوح نظارتی

لند تک عمر کمی دارد و هنوز در همه نقاط جهان قانون‌گذاری نشده است. خوشبختانه این تکنولوژی در ایران قانون‌گذاری شده و نگرانی خاصی بابت آن نخواهید داشت اما همیشه ریسک تغییر قانون و انطباق با الزامات قانونی ازجمله قوانین حمایت از مصرف‌کننده، مقررات ضدپولشویی و … وجود دارد.

لندتک در ایران

نه‌تنها در ایران بلکه لند تک در سرتاسر جهان یک فناوری نوپا و جدید است اما خوشبختانه با گسترش اقتصاد دیجیتالی در ایران، پای این تکنولوژی به کشور ما هم باز شده و شرکت‌های مختلفی در حال ارائه وام آنلاین به مشتریان خود هستند که وال پی یکی از آنهاست. علی‌رغم فعالیت شرکت‌های مختلف و ارائه ویژگی‌های مناسب، این تکنولوژی مسیری طولانی در پیش دارد و باید دید آیا وام سنتی را به‌طور کامل شکست می‌دهد و مورد پذیرش کاربران واقع می‌شود؟ اگر هنوز به لندتک اعتماد ندارید و از طرفداران وام سنتی هستید پس مقاله انواع وام بانکی در ایران را بخوانید تا وام مناسب خود را پیدا کنید. در این مقاله با انواع وام، مبلغ و تعداد اقساط آشنا می‌شوید.

لندتک برای چه کسانی مناسب است؟

افراد، مشاغل، سازمان‌های مختلف و … می‌توانند از خدمات لند تک استفاده کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد. افرادی که به دنبال وام شخصی برای بدهی، تعمیر خانه، آموزش، هزینه پزشکی، خرید خودرو و … هستند می‌توانند از این وام استفاده کنند. علاوه‌بر این، لندتک برای شرکت‌های کوچک و متوسط که به دنبال جذب سرمایه هستند نیز مناسب است. به‌طور خلاصه هرکسی می‌تواند از آن استفاده کند، تنها کافیست تا مدارک موردنیاز را ارائه کرده و مبلغ وام را تعیین کنید.

لندتک

در آن سو مشاغل و وام‌دهندگانی که شرایط تامین وام را دارند نیز می‌توانند در لندتک‌ها وام ارائه کرده و به تامین مالی را بپردازند تا از این راه درآمد کسب کنند.

وال پی؛ فقط یک کلیک با وام فوری بدون ضامن فاصله دارید

از مزایای لندتک گفتیم اما از کدام پلتفرم LendTech استفاده کنیم؟ وال پی. وال پی زیرمجموعه‌ی صرافی معتبر است و این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده تا بدون نیاز به ضامن، سفته، چک، سند خانه و … وام بگیرند و از ارز دیجیتال برای ضمانت استفاده کنند. با استفاده از وال پی می‌توانید از ۵ تا ۴۰ میلیون تومان با ضمانت ارز دیجیتال وام بگیرید و اقساط آن را تا ۱۲ ماه پرداخت کنید. وال پی برای فعالیت در این حوزه همه مجوزهای لازم ازجمله نماد اعتماد الکترونیک را دریافت کرده تا با خیال راحت به ما اعتماد کنید. در وال پی این امکان برای شما فراهم شده تا اقساط را بدون جریمه دیرکرد تا سررسید ماه دوم پرداخت کنید و ما در مسیر وام دیجیتال و بی‌دردسر کنار شما هستیم. پشتیبان‌های وال پی در ۲۴ ساعت از شبانه‌روز در کنار شما هستند تا وام خود را با تماس یا چت و در لحظه پیگیری کنید.

چه آینده‌ای در انتظار لندتک است؟

آینده لندتک امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد چرا که این صنعت نوپا همچنان به رشد و تکامل خود ادامه می‌دهد. در سال‌های آتی شاهد ادغام این تکنولوژی با بلاکچین خواهیم بود تا امنیت و شفافیت لندتک به‌طرز چشمگیری افزایش یابد. حتی همین حالا هم پلتفرمی مثل وال پی از بلاکچین استفاده کرده تا امنیت سیستم وام‌دهی خود را گسترش دهد. شما همراهان وال پی چه تجربه‌ای از لندتک دارید؟ آیا به وام‌های دیجیتالی و جدید اعتماد می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا پایان مقاله‌ی لندتک چیست همراه ما بودید سپاسگزاریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا