فین تکنرم افزار و اپلیکیشن

نحوه پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام از ۴ روش مختلف

اپلیکیشنی که حدود ۱.۳ میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد، بدون شک یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا محسوب می‌شود. اما این موضوع دلیل نمی‌شود که صاحبان کسب‌وکارها توقع داشته باشند با گذاشتن یک پست معجزه ببینند! اگر می‌خواهید در این شبکه‌ی اجتماعی شلوغ و محبوب کسب‌وکارتان را ارتقا دهید باید بدانید که علاوه بر مدیریت و استراتژی دقیق،گاهی به پروموت و پرداخت هزینه‌ اینستاگرام هم احتیاج دارید!

منظور از پروموت و پرداخت هزینه اینستاگرام چیست؟

توضیح ساده و مختصر پروموت عبارت است از پرداخت هزینه اینستاگرم برای دیده شدن پست توسط افراد بیشتر. چون زمانی که یک پست را پروموت می‌کنید، حتی برای افرادی که شما را فالو نکرده باشند هم دیده می‌شود. پست‌های پروموت شده، هم در میان استوری‌های سایر افراد دیده می‌شوند و هم در صفحه‌ی اکسپلور آن‌ها.

اگر شما هم برای کسب‌وکارتان یک پیج راه‌اندازی کرده باشید، بدون شک بسیاری از روش‌های تبلیغ در اینستاگرام را امتحان کرده‌اید. اما خیلی از این تبلیغ‌ها، با وجود هزینه‌ی بالایی که درند لزوماً منجر به نتیجه‌ی دلخواهی نمی‌شوند، یا شاید نتیجه‌ی مورد نظر شما دوام چندانی نیاورد و زودگذر باشد.

دقیقاً همینجاست که پروموت اینستاگرام به‌درد می‌خورد. در واقع پرداخت هزینه اینستاگرام قرار است به شما کمک کند که اگر پستی خوب دیده شده و عملکرد خوبی داشته، جان دوباره‌ای بگیرد. این به معنای حذف تبلیغات از استراتژی اینستاگرام شما نیست؛ تبلیغات بخشی از کمپین و معرفی‌کننده‌ی محصولات جدید شماست. درواقع پروموت اینستاگرام کمک می‌کند که هم به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید و هم آگاهی از برند و میزان تعامل مخاطبان خود را افزایش بدهید. مضاف‌براینکه حتی می‌تواند نرخ تبدیل‌های یک پست خاص را بیشتر از سایر پست‌ها کند. اما تبلیغات، احتمالاً گروه مخاطب خاصی را هدف قرار می‌دهد و پیام مشخصی را هم به آن‌ گروه منتقل می‌کند.

تبلیغات و پروموشن در اینستاگرام

چرا پروموت اینستاگرام؟

پروموت کردن خودش نوعی روش تبلیغات اینستاگرامی محسوب می‌شود. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا بر اساس المان‌هایی مانند علاقه، لوکیشن و یا معیارهای دیگر، مخاطبان خود را هدف قرار دهید. یکی از مزیت‌های این قابلیت این است که با پرداخت هزینه‌ اینستاگرام هم می‌توانید به مخاطب‌های بیشتری برسید، هم میزان اینگیجمنت پست‌ها را بالا ببرید و هم در نهایت، فالوورهای بیشتری جذب کنید.

مضاف‌براینکه پست‌های پروموت شده‌ی اینستاگرام اینسایت عمیق‌تری در مورد عملکرد پست و تعداد افرادی که علاوه بر مخاطبان معمول شما آن پست را دیده‌اند، به شما می‌دهد.

روش پروموت کردن پست اینستاگرام

پروموت کردن یک پست اینستاگرام چند مرحله‌ی ساده دارد:

تبدیل اکانت به حساب کاربری حرفه‌ای

برای پروموت کردن و پرداخت هزینه‌ اینستاگرام، در درجه‌ی اول نیاز است که یک حساب حرفه‌ای فعال داشته باشید. اگر تاکنون حساب کاربری خود را به حساب حرفه‌ای تبدیل نکرده‌اید، به setting اینستاگرام بروید و بعد از انتخاب setting and privacy بر روی گزینه Account type and tools کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Switch to professional account یک حساب کاربری حرفه‌ای داشته باشید.

زمانی که تغییرات لازم برای حرفه‌ای بودن حساب کاربری خود را انجام دادید، مراحل زیر را دنبال کنید:

تبدیل اکانت معمولی حرفه‌ای

انتخاب پست مورد نظر

ابتدا به بخش فید اینستاگرام خود بروید و روی پستی که قصد پروموت آن را دارید کلیک کنید. سپس روی گزینه‌ی boost کلیک کنید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که توصیه‌ی اینستاگرام پروموت کردن پست‌هایی با حجم کمتر از ۸ مگابایت است تا کیفیت، به بهترین شکل ممکن حفظ شود.

اگر برای انتخاب پستی که می‌خواهید پروموت کنید شک دارید، بهتر است سراغ پستی بروید که عملکرد خوبی داشته و آمار بازدیدش بالا بوده است.

تعیین هدف، مخاطب و بودجه برای پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام

مرحله‌ی دوم مرحله‌ی مشخص کردن جزئیات است. شما باید در این بخش هدف، مخاطب، بودجه و مدت زمان پروموشن خود را مشخص کنید.. در این بخش لازم است که توضیح دهید از این پروموشن چه هدفی تعیین کرده‌اید و انتظار کسب چه نتیجه‌ای دارید. به‌عنوان مثال ممکن است هدف شما از پروموت این پست، کسب بازدید بیشتر از پیج یا سایتتان و یا اینگیجمنت و تعامل بیشتر کاربران باشد. ضمن اینکه باید مشخص کنید مخاطبان هدف شما در این پروموشن چه کسانی هستند، شما برای پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام چه بودجه‌ای دارید و می‌خواهید این برنامه‌ی تبلیغاتی چه مدت زمانی اجرا شود.

تعیین هدف و مخاطب

اتصال حساب کاربری به اکانت فیسبوک

بعد از این مرحله، از شما خواسته می‌شود که اگر تاکنون حساب اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل نکرده‌اید، در این مرحله متصل کنید. اگر حسابی در فیس‌بوک دارید در صورت تمایل آن را انتخاب کنید و در غیراین‌صورت، گزینه‌ی skip را بزنید.

پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام

بعد از تنظیم تمام گزینه‌ها نوبت به مرحله‌ی پرداخت می‌رسد. متاسفانه کاربران ایرانی امکان پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام را به‌صورت مستقیم ندارند اما این مسئله به این معنا نیست که پروموشن اینستاگرام در ایران امکان‌پذیر نباشد‌. خوشبختانه کاربران می‌توانند برای پرداخت ارزی، از راه‌های دیگری کمک بگیرند و پرداخت امنی را هم تجربه کنند. در ادامه انواع روش‌های پرداخت هزینه‌ی اینستاگرام شرح داده می‌شود:

بودجه و مدت زمان پروموشن اینستاگرام

پرداخت هزینه‌ پروموت اینستاگرام به کمک وال پی

باتوجه به وجود انواع محدودیت‌هایی که در پرداخت‌ ارزی برای ایران وجود دارد و به این واسطه خطر کلاهبرداری به روش‌های مختلفی کاربران را تهدید می‌کند، وال پی به‌عنوان یکی از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت، امکان انجام مبادلات مالی خارج از ایران را فراهم آورده است. درواقع وال پی با فراهم آوردن انواع روش‌های پرداخت ارزی، نظیر خرید انواع کردیت کارت و یا پرداخت از طریق پی پال، به کاربران اجازه می‌دهد تا پرداخت هزینه اینستاگرام را به امن‌ترین و منصفانه‌ترین حالت ممکن تجربه کنند.

پرداخت هزینه اینستاگرام از طریق پی پال

پی پال (PayPal) یکی از کاربردی‌ترین روش‌های پرداخت ارزی روز دنیاست. جالب است بدانید که در حال حاضر چیزی در حدود ۲۵۴ میلیون کاربر در سرتاسر جهان به حساب‌های این شرکت اعتماد کرده‌اند. اگر با پی پال و خدماتی که ارائه می‌دهد آشنا نیستید، خلاصه‌ترین توضیح این است که حساب پی پال هم مانند هر حساب بانکی که در ایران دارید، به شما این اجازه را می‌دهد تا از آن برداشت یا واریز داشته باشید. برای این کار، نیاز دارید که ابتدا یک اکانت در پی‌ پال بسازید. بعد از آنکه مراحل ساخت اکانت را به‌صورت رایگان انجام دادید، برای پیشگیری از محدودیت‌های احتمالی، لازم است که حساب خود را وریفای کنید.

این مرحله نیاز به ارائه‌ی مدارکی دارد که نشان دهد شما ساکن کشوری غیر از ایران هستید! بعد از آن می‌توانید با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت، حساب خود را شارژ کرده و برای پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام از آن استفاده کنید. فقط فراموش نکنید که زمان استفاده از پی پال و پرداخت توسط آن، vpn خود را روشن کنید و IP خود را به کشوری غیر از ایران تغییر دهید.

پرداخت هزینه با پی پال

پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام از طریق ویزا کارت

یکی دیگر از شرکت‌هایی که مانند پی پال امکان پرداخت ارزی را فراهم آورده، ویزاست. این شرکت که از برترین‌های حوزه‌ی پرداخت بین‌المللی به حساب می‌آید، امکانات مختلفی نظیر انواع کردیت کارت، دبیت کارت، کارت‌های پیش‌پرداخت و گیفت کارت را فراهم آورده تا کاربران سراسر دنیا را به یکدیگر متصل کند. اگر قصد پرداخت هزینه اینستاگرام را دارید، می‌توانید با استفاده از ویزا کارت مجازی، تحریم‌های پرداخت ارزی در ایران را دور بزنید!

پرداخت هزینه اینستاگرام از طریق مستر کارت

شرکت معتبر دیگری که همچون ویزا و مستر زمینه‌ی امن انواع پرداخت‌های ارزی را فراهم آورده، مسترکارت است. این شرکت نیز همچون ویزا، کارت‌های مختلفی ارائه می‌دهد و برای کاربران ایرانی این امکان را فراهم آورده که با استفاده از مستر کارت مجازی، پرداخت بی‌دغدغه‌ای را تجربه کنند.

پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام با انواع کردیت کارت

پروموت کردن پست مورد نظر

بعد از آنکه روش پرداخت مدنظرتان را انتخاب و هزینه‌ی تعیین شده را پرداخت کردید، مراحل پروموت کردن پست شما در اینستاگرام به پایان می‌رسد و در مدت زمان معین، شاهد پروموشن آن خواهید بود.

هزینه‌ی بیشتر؛ سود خیلی بیشتر!

اینستاگرام به‌واسطه‌ی محبوبیت بالایی که در میان کاربرانش دارد، می‌تواند به بهشت کسب‌وکارها تبدیل شود. البته، هیچ بهشتی بی‌زحمت و تلاش به‌دست نمی‌آید و اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست! برای بهره بودن از حداکثر امکانات این شبکه‌‎ی اجتماعی، لازم است فوت‌و‌فن‌های آن را بلد باشید و دقیق‌ترین استراتژی‌ها را برای کسب بهترین نتیجه به کار ببرید. یکی از مهم‌ترین اجزاء این سیاست‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری برای انواع تبلیغات است. باوجود اینکه ممکن است تبلیغات و پروموشن در اینستاگرام روش‌های پرهزینه‌ای به‌حساب بیایند، اما شک نکنید که اگر هم‌راستا با بقیه‌ی استراتژی‌های شما باشند و در زمان مناسب اجرا شوند، سودی را رقم می‌زنند که ارزش این هزینه‌ها را خواهد داشت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا