اینترنت و شبکهتکنولوژی

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان با ۶ روش ساده و کاربردی

از آن‌جایی که ما کاربران ایرانی با تحریم‌های مختلفی از جانب کشورهای گوناگون رو به رو هستیم، امکان استفاده مستقیم از برخی اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها را نداریم. شماره مجازی یکی از روش‌های دور زدن این محدودیت‌ها است تا ما بتوانیم در سایت‌های خارجی، حساب کاربری بسازیم و از آنها استفاده کنیم. داشتن شماره مجازی، می‌تواند به ما در ساخت اپل آیدی یا ساخت هر اشتراک دیگری کمک کند. برای ساخت شماره مجازی رایگان، این مقاله را تا انتها مقاله کنید.

آشنایی با شماره مجازی

شماره مجازی (Virtual phone number) در واقع، یک شماره بدون ماهیت فیزیکی است که به شما امکان برقراری تماس، ساخت اکانت در اپلیکیشن‌های خارجی و… را می‌دهد. این شماره‌های مجازی، هیچ سیم‌کارتی ندارند ولی از طریق برخی برنامه‌ها یا وبسایت‌ها، ساخته می‌شوند و به شما امکانات یک سیم‌کارت واقعی را ارائه می‌دهند. در برخی از برنامه‌های خارجی، شماره تلفن و لوکیشن ایرانی پذیرفته نمی‌شود و ما مجبور به استفاده از این شماره‌های مجازی می‌شویم.

روش‌های ساخت شماره مجازی رایگان که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم، به طور رایگان هستند. البته، همه آنها، تنها یک شماره مجازی را به طور رایگان در اختیارتان می‌گذارند. برای ساخت شماره‌های مجازی بیشتر، حتما باید هزینه‌ای مجزا پرداخت کنید.

کاربرد شماره مجازی برای ایرانیان

 همان‌طور که می‌دانید، کاربرانی که داخل ایران زندگی می‌کنند با تحریم‌ها و محدودیت‌های زیادی رو به رو هستند. از این رو، نمی‌توانند به راحتی از همه خدمات و اپلیکیشن‌های خارجی استفاده کنند. شماره مجازی یک روش برای دور زدن این محدودیت‌ها است که کاربردهای زیادی دارد، برخی از این کاربردها عبارت‌اند از:

دلایل استفاده از شماره مجازی
  • اگر بخواهید از طریق سیم‌کارت ایرانی خود با خارج از ایران تماس برقرار کنید، هزینه تلفن شما خیلی بالا می‌شود. از این رو، شماره‌های مجازی به شما کمک می‌کنند تا این تماس را بدون پرداخت هزینه بالا برقرار کنید.
  • اگر بخواهید چندین حساب کاربری در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مختلف داشته باشید، نیاز به سیم‌کارت‌های مختلفی هم دارد. شماره مجازی در این شرایط، بدون نیاز به سیم‌کارت، امکان ساخت اکانت‌های مختلف را به شما می‌دهد.
  • زمانی که بخواهید با خارج از ایران، بدون آن که آنها از لوکیشن شما آگاه شوند تماس برقرار کنید؛ باید از شماره مجازی استفاده کنید.
  • برخی از اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌های خارجی مانند چت جی پی تی (Chat GPT) و دیسکورد به دلیل تحریم‌های موجود، از لوکیشن و شماره تلفن ایرانی پشتیبانی نمی‌کنند. در این شرایط، شما برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها، باید از شماره مجازی استفاده کنید.

۶ روش ساده برای ساخت شماره مجازی رایگان

در ادامه، به ۶ روش بسیار ساده و رایگان برای آموزش ساخت شماره مجازی بدون هزینه می‌پردازیم که شما را از هر محدودیتی خلاص می‌کند.

برنامه Nextiva

Nextiva یکی از برترین اپلیکیشن‌های ارائه دهنده خدمات ساخت شماره مجازی است که ارتقا سطح کیفی کسب و کارها کمک می‌کند. مدیریت شماره مجازی از طریق این اپلیکیشن، با تلفن همراه، لپتاپ، تبلت و تلفن‌های ثابت انجام می‌شود و هیچ محدودیتی برای روش استفاده از آنها وجود ندارد. همچنین، شما می‌توانید چندین شماره مجازی با لوکیشن‌ها یا پیش شماره‌های محلی متفاوت بسازید و از آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: مستر کارت مجازی

از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن ساده و کاربردی، برقراری تماس صوتی با شماره تماس خودتان ولی با کیفیت HD است. یعنی شما همان شماره‌ای در حال حاضر دارید، می‌توانید یک تماس صوتی، باکیفیت بالا را برقرار کنید. ساخت یک شماره مجازی در این اپلیکیشن به صورت رایگان است ولی برای ساخت شماره‌های مجازی دیگر، باید هزینه پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه، Nextiva می‌توانید از گیفت کارت استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر، مطلب گیفت کارت چیست را مطالعه کنید.

برنامه Nextiva

وبسایت ReceiveSMSOnline

این وبسایت تقریبا یک وبسایت کاربردی و ساده برای ساخت شماره مجازی محسوب می‌شود. چرا که امنیت بالایی ندارد و شماره‌های مجازی ساخته شده در این وبسایت، تنها قابلیت دریافت پیامک را دارند. معمولا از این سایت برای ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن‌های خارجی استفاده می‌شود. چت جی پی تی، یکی از اپلیکیشن‌هایی است که از شماره تماس ایرانی پشتیبانی نمی‌کند. با ساخت شماره مجازی با لوکیشن دیگر، می‌توانید پیامک تایید چت جی پی تی را از این طریق دریافت کنید. دقت کنید که در این روش، امکان برقراری تماس تلفنی وجود ندارد.

برنامه TextNow

این برنامه مخصوص اندروید و IOS است و برای دانلود آن می‌توانید از گوگل پلی یا اپ استور استفاده کنید. برنامه TextNow به شما امکان ساخت شماره مجازی با لوکیشن آمریکا و کانادا را می‌دهد. از این شماره‌های مجازی می‌توانید برای ساخت حساب کاربری در واتساپ (WhatsApp)، تلگرام (Telegram) یا دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان استفاده کنید. همچنین، شماره‌های مجازی ساخته شده از طریق این اپلیکیشن، امکان برقراری تماس تلفنی و دریافت پیامک را دارند. با نصب رایگان این اپلیکیشن امن و معتبر، از امکانات و قابلیت‌های آن استفاده کنید.

برنامه NextPlus

برنامه NextPlus یا +Next یکی دیگر از برنامه‌های کاربردی برای ساخت شماره مجازی است. پس از نصب این برنامه، تنها کافی است که ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. به این ترتیب، پس از ساخت حساب کاربردی در +Next، شما صاحب یک شماره مجازی می‌شوید. این شماره مجازی، امکان برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک را دارد. البته، شما با هر پیش شماره‌ای که بخواهید، می‌توانید شماره مجازی خود را بسازید. بهتر است بدانید که +Next، یک اپلیکیشن رایگان برای ساخت شماره مجازی است که از طریق گوگل پلی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

برنامه +Next

سایت Vsim.org

این سایت برای ساخت شماره مجازی ثابت و اختصاصی نیست. در واقع، شما با کمک این سایت، به یک لیست کاملی از شماره‌های مختلف با کشورهای مختلف دسترسی پیدا می‌کنید. ولی باید بدانید که این شماره‌ها به صورت اختصاصی برای شما طراحی نمی‌شوند و هر کاربر دیگری هم می‌تواند از آنها استفاده کند. از شماره‌های موجود در این سایت نمی‌توانید برای ساخت حساب‌های کاربری مهم مانند ساخت اپل آیدی استفاده کنید. چرا که هر زمان ممکن است یک کاربر دیگری از آن استفاده کند و حساب کاربری شما دچار مشکل شود.

برنامه Talkatone

آخرین روشی که می‌خواهیم در این مقاله به شما معرفی کنیم، برنامه Talkatone است که برای ساخت شماره مجازی استفاده می‌شود. برای استفاده از خدمات این برنامه، تنها کافی است که آن را از طریق گوگل پلی دانلود کرده و ایمیل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس ایمیلتان، یک کد تایید برای شما ایمیل می‌شود. با وارد کردن این کد تایید، شما می‌توانید یک شماره مجازی ثابت با پیش شماره کشور آمریکا داشته باشید.

معمولا از شماره‌های مجازی ساخته شده با این اپلیکیشن، برای اعتبار کسب و کارهای بین المللی، ساخت حساب کاربری در یک اپلیکیشن خارجی و موارد دیگر استفاده می‌شود. Talkatone یک اپلیکیشن بسیار امن است و تمام شماره‌های مجازی تولید شده از طریق این اپلیکیشن، اختصاصی هستند.

معایب و خطرات استفاده از شماره مجازی رایگان

این اپلیکیشن‌ها و سایت‌هایی که ما در قالب روش‌های نحوه ساخت شماره مجازی به شما گفتیم، به صورت رایگان هستند. این سرویس‌های رایگان، همیشه دارای معایب و باگ‌هایی هستند که قبل از استفاده، باید با آنها آشنا شوید. همان‌طور که اشاره کردیم، برخی از این منابع، شماره مجازی اختصاصی برای شما تولید نمی‌کنند و از این رو، امنیت بالایی ندارند.

از طرف دیگر، ممکن است برخی از این شماره‌های مجازی اختصاصی، توسط پیام‌رسان‌هایی مانند واتساپ یا دیگر اپلیکیشن‌ها، ربات شناخته شوند. در نهایت، با این شرایط، احتمالا حساب کاربری ساخته شده شما مسدود می‌شود. پس، بهتر است که از این شماره‌های مجازی رایگان، در ساخت حساب‌های کاربری مهم و امنیتی استفاده نکنید و از آن برای ساخت اکانت بازی هایی مانند استیم، پلی استیشن و یا فعالسازی گیفت کارت پلی استیشن استفاده کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا