اپلیکیشن موبایل

خرید اپل ایدی؛ به این روش اطلاعات خود را در اختیار سارقان قرار دهید

پس از این‌که یک آیفون جدید بخرید، اولین کاری که در هر فروشگاه انجام می‌شود، ساختن اپل ایدی برای شما است. شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده باشید، اما همین بخش ظاهرا عادی و معمولی پس از خرید یکی از گوشی‌های اپل، می‌تواند به بدترین حفره امنیتی گوشی هوشمند جدیدتان تبدیل شود! اگر دقیقا نمی‌دانید که چرا خرید اپل ایدی در فروشگاه یا از دیگر افراد ناشناس، کار به‌شدت اشتباهی است و چرا باید خودتان یک اپل ایدی بسازید، همراه ما باشید تا در این مقاله همه جزئیات مهم و اصلی این موضوع را برای شما هم توضیح دهیم و پس از آن، نحوه ساخت اپل آیدی را نیز به شما بگوییم!

اپل ایدی چیست؟

صفحه شروع کار اپل ایدی

ابتدا و پیش از هر چیزی، اجازه دهید که اپل ایدی را به شما هم معرفی کنیم. اپل ایدی، برگه عبور شما از تمام موانع و درهای بسته اپل برای دسترسی به انواع نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای اختصاصی این کمپانی است. در واقع باید بگوییم که اپل ایدی، شناسه اختصاصی شما در دنیای اپل است و با داشتن آن، می‌توانید خیلی راحت‌تر و بهتر با تمام بخش‌های دنیای اپل، تعامل داشته باشید. از انواع نرم‌افزارها استفاده کنید، ابزارهای مختلف خود از برند اپل را با هم هماهنگ نمایید و یک تجربه خیلی بهتر در این فضا، داشته باشید.

این شناسه، از یک نام کاربری و یک پسورد تشکیل می‌شود و هر کسی با داشتن این شناسه، به‌راحتی می‌تواند به تمام اطلاعات خصوصی‌تان دسترسی داشته باشد. شناسه اپل ایدی در اولین دقایق خرید یک آیفون، برای هر کاربر این برند، ساخته می‌شود و از آن لحظه به بعد، شما در اکوسیستم اپل با آن شناسه، شناخته می‌شوید. حالا شاید با این توضیحات اولیه برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که اصلا اپل ایدی چه کاربردهایی دارد که در بخش بعدی، به بررسی کاربردهای آن می‌پردازیم. همراه ما بمانید.

چرا به اپل ایدی نیاز داریم؟

لوگو اپل

برخی از مهم‌ترین دلایل نیاز ما به اپل ایدی شامل موارد زیر است:

 • خرید انواع نرم‌افزار اختصاصی: یکی از مهم‌ترین دلایل نیاز به اپل ایدی، دسترسی به فروشگاه اختصاصی اپل است. برای دانلود انواع نرم‌افزارهای گوشی و نصب آن‌ها بر موبایل خود، حتما باید یک اپل ایدی داشته باشید.
 • دسترسی به انواع سرویس اختصاصی اپل: انواع سرویس‌های اپل مثل اپل موزیک، Applecare، اپل وان و ده‌ها سرویس دیگر تنها با داشتن اپل ایدی قابل دسترسی هستند.
 • ردگیری گوشی آیفون: بدون شک شما هم می‌دانید که احتمال گم‌شدن و سرقت گوشی، همیشه وجود دارد و خوشبختانه با استفاده از اپل ایدی، می‌توانید از ابزار کاربردی Find My iPhone استفاده کرده و موقعیت مکانی دقیق گوشی خود را ببینید.
 • یکسان‌سازی اطلاعات: در صورتی که بیش از یک ابزار اپل داشته باشید، با استفاده از اپل ایدی می‌توانید اطلاعات تمام دستگاه‌های اپل خود مثل گوشی، لپ‌تاپ، اپل‌تی‌وی و… را با هم به‌اشتراک گذاشته و حتی تنظیمات آن‌ها را هم‌زمان تنظیم کنید.
 • ذخیره‌سازی تصاویر در کلود: با کمک اپل ایدی، شما می‌توانید تمام داده‌های مهم گوشی خود مثل تصاویر و فیلم‌ها را در کلود اختصاصی این کمپانی یعنی iCloud ذخیره نمایید.
 • قفل‌کردن گوشی از راه دور: یکی دیگر از مهم‌ترین و جذاب‌ترین قابلیت‌های اپل ایدی، امکان قفل‌کردن گوشی سرقت شده از راه دور است. در صورت سرقت گوشی، شما می‌توانید گوشی خود را از راه دور قفل کرده، امکان دسترسی به اطلاعات درونی آن را برای همیشه از بین ببرید. پس از این کار، امکان استفاده از گوشی با یک اپل ایدی جدید هم کاملا محال خواهد بود.

حالا و با توجه به تمام کاربردهای گسترده این شناسه مهم، باید بدانید که اگر شناسه اپل ایدی را خودتان نسازید و از یک فرد ناشناس یا فروشنده گوشی کمک بگیرید، تمام امنیت بی‌نظیری را که گوشی‌ها آیفون در اختیار کاربران خود می‌گذارند، از بین می‌برید. چطور؟ با ما به بخش بعدی بیایید که دلیل این موضوع را به شما هم بگوییم!

خطرات خرید اپل ایدی از افراد دیگر

خرید اپل آیدی از افراد ناشناس یا ساخت آن توسط فروشنده گوشی برای شما، خطرات بسیار زیادی خواهد داشت که در ادامه، برخی از مهم‌ترین آن‌ها را با هم مرور خواهیم کرد:

دسترسی دیگر افراد به اطلاعات شخصی شما

آیکون کلود اپل

اولین و واضح‌ترین خطر خرید اپل ایدی از فرد یا فروشگاه این است که دیگران با داشتن رمز عبور شما، خیلی سریع و راحت می‌توانند همه اطلاعات ذخیره شده در کلود را ببینند. البته این مورد، تنها بخش بسیار کوچکی از افشای اطلاعات شما است، زیرا با شناسه اپل، نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، رمز عبورهای مهم، داده‌های شخصی صوتی و تصویری، لیست مخاطبان و حتی دیگر اطلاعات مهم‌تان مثل سابقه جست‌وجوهای شما و هر فعالیت انجام شده در گوشی آیفون‌تان، قابل دسترسی است.

بنابراین پس از خرید apple id، گوشی شما هیچ فضای امن و خصوصی ندارد و فروشنده یا هر فرد دیگری که از طریق داده‌های فروشگاه می‌تواند به اپل ایدی‌های ساخته شده در آن‌جا دسترسی داشته باشد، می‌تواند به اطلاعات شخصی و خصوصی‌تان نیز دست پیدا کند.

امکان تغییر اطلاعات فردی‌تان توسط دیگران

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، امکان تغییر اطلاعات فردی شما با استفاده از اپل ایدی است. افرادی که به‌صورت پنهانی به اپل ایدی شما دسترسی داشته باشند، می‌توانند همه داده‌های شما را تغییر داده و به‌راحتی، از گوشی‌تان استفاده کنند. امکان تعریف یک پسورد تازه و حتی تغییر قفل چهره و تعریف یک چهره جدید برای باز کردن قفل گوشی، با استفاده از شناسه اپل امکان‌پذیر است.

عدم دسترسی به گوشی

امنیت اپل

تنها یک لحظه تصور کنید که یک فرد ناشناس، تمام راه‌های ارتباطی شما با گوشی‌تان را از طریق تغییر اطلاعات آیفون، قطع کند و برای دسترسی به داده‌ها، از شما داده یا پول بخواهد. ترسناک به نظر می‌رسد، نه؟ خب باید بگوییم که یکی از مهم‌ترین خطرات خرید اپل ایدی، این موضوع است.

فراموش نکنید که در دنیای امروز، داده‌ها ارزش بسیار زیادی دارند و اغلب داده‌های مهم و حیاتی زندگی شغلی، اجتماعی و تحصیلی ما، در گوشی، لپ‌تاپ و دیگر ابزارهای الکترونیکی‌مان ذخیره شده‌‌اند. بنابراین یک فرد ناشناس با داشتن یک راه سریع و ساده برای قطع دسترسی ما به ابزارهایی که داریم، می‌تواند تمام زندگی‌مان را نابود کرده و در ازای بازگرداندن دسترسی، درخواست پول کند.

از بین رفتن اطلاعات مهم

تصور کنید که در حالت پیشین، به دلیل عدم اجرای درخواست افرادی که به اپل ایدی شما دسترسی داشتند، تمام اطلاعات مهم شما حذف شده باشند. این موضوع، خیلی سریع‌تر و راحت‌تر از چیزی که تصور می‌کنید، پس از خرید اپل ایدی و افشای اطلاعات مهم شما توسط سارقان، ممکن است رخ بدهد.

عدم دسترسی به امکانات مهم آیفون در صورت سرقت

قابلیت Find My iPhone

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید یک آیفون و پرداخت مبالغ بسیار بیشتر، استفاده از امکانات امنیتی این گوشی است. برای مثال شما می‌توانید در صورت گم شدن گوشی یا به‌سرقت رفتن آن، با کمک اپل ایدی کاری کنید که امکان استفاده از گوشی شما به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی وجود نداشته باشد.

حالا و در این شرایط، اگر نتوانید از اپل ایدی خود استفاده کنید و سارق یا سارقان، با در اختیار داشتن اطلاعات اپل ایدی شما، تمام راه‌های دسترسی‌تان را به گوشی از بین برده باشند، شما هیچ روشی برای محافظت از داده‌های گوشی خود نخواهید داشت و سارقان به‌راحتی می‌توانند با تعریف یک اپل ایدی جدید، از گوشی شما استفاده کنند.

همه این موارد، تنها بخشی از خطرات خرید اپل ایدی است و شما می‌توانید با کمی دقت و پشت سر گذاشت مراحل ساخت یک اپل ایدی، امکان وقوع آن‌ها را به کلی از بین ببرید. البته پیش از ساخت یک اپل ایدی جدید بر گوشی خود، ابتدا بررسی کنید که فرد دیگری به شناسه اپل شما دسترسی دارد یا خیر. اگر نمی‌دانید که چطور می‌توانید احتمال دسترسی دیگر افراد ناشناس را بررسی کنید، بخش بعدی به شما کمک خواهد کرد.

بررسی احتمال دسترسی دیگر افراد به اطلاعات گوشی

منوی تنظیمات آیفون

در صورتی که اپل ایدی‌تان را فرد دیگری برای شما ساخته است و از میزان امنیت گوشی خود اطمینان ندارید، به‌راحتی می‌توانید احتمال دسترسی دیگر افراد را بررسی کنید. فقط کافی است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • وارد Setting آیفون شوید و در بالای صفحه، بر روی اسم خود کلیک کنید.
 • یک منوی جدید باز می‌شود و لیستی از دستگاه‌های متصل به شناسه اپل ایدی را می‌توانید در آن منو ببینید. در صورتی که دستگاه ناشناخته‌ای در این منو وجود داشته باشد که به شما تعلق ندارد، به‌سرعت روی آن کلیک کرده و گزینه Remove From Account را انتخاب کنید.

با این کار، امکان دسترسی دیگر افراد به اطلاعات شخصی خود را از بین خواهید برد.

برای افزایش امنیت گوشی خود، حتما قفل گوشی دو مرحله‌ای را فعال کرده و با بررسی اطلاعات فردی خود در سایت اپل، از عدم تغییر اطلاعات شخصی‌تان مثل تعریف چهره یا اثر انگشت جدید، اطمینان حاصل کنید.

بهترین راه برای تامین امنیت گوشی و اطلاعات خود، ساخت یک اپل ایدی جدید است که در بخش بعدی، به بررسی روش ساخت آن می‌پردازیم.

مراحل ساخت اپل ایدی امن برای حفظ اطلاعات خصوصی

شما می‌توانید ساخت اپل آیدی را از چندین روش مختلف انجام دهید. برای ساخت یک اپل ایدی جدید از طریق Setting، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 1. وارد Setting گوشی شده و در همان بالای صفحه، بر گزینه Sign in to Your iPhone کلیک کنید.
 2. گزینه Don’t Have an Apple ID or Forgot it را انتخاب نمایید.
 3. در مرحله بعدی، گزینه Create Apple ID  را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.
 4. در این مرحله، اطلاعات خود یعنی نام و نام خانوادگی و پس از آن، تاریخ تولدتان را وارد کنید. گزینه Continue را انتخاب کرده و در مرحله بعد، ایمیل خود را هم وارد نمایید.
 5. در این مرحله، ایمیل فعلی خود را وارد کنید یا یک ایمیل جدید با پسوند  @iCloud.com بسازید.
 6. یک پسورد برای خود انتخاب کرده و آن را دو بار وارد کنید.
 7. شماره تلفن خود را وارد کنید.
 8. گزینه Text Message را در مرحله بعد انتخاب نمایید تا اپل با ارسال یک کد، فرآیند احراز هویت شما را انجام دهد.
 9. در مرحله بعدی با انتخاب گزینه Agree، با قوانین اپل موافقت کرده و پس از وارد کردن پین‌کد گوشی، به مرحله بعدی بروید.
 10. در آخرین مرحله، یک ایمیل فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد. بر لینک موجود در آن، کلیک کرده و به همین راحتی، یک اپل آیدی جدید بسازید!

موضوع بسیار مهمی که در این بخش باید بدانید این است که ساخت اپل ایدی از ایران، دو نکته خاص دارد که باید آن‌ها را نیز انجام دهید. اولین نکته این است که کمپانی اپل به کاربران ایرانی نمی‌تواند خدمات‌دهی داشته باشد. بنابراین در فرآیند ساخت اپل ایدی خود و احراز هویت از طریق شماره تلفن، باید یک مرحله بیشتر را انجام دهید. اگر دقیقا نمی‌دانید که این مرحله چیست، با ما به بخش بعدی بیایید!

ارائه شماره مجازی در فرآیند ساخت اپل ایدی

از آن‌جا که برای ساخت اپل آیدی به یک شماره تلفن معتبر نیاز خواهید داشت و نمی‌توانید شماره تلفن‌های ایران را بنویسید، یک روش جایگزین و بسیار راحت دیگر را باید امتحان نمایید. برای این کار، ساده‌ترین راه‌حل، استفاده از یک شماره تلفن مجازی است.

شماره تلفن مجازی، یک روش سریع و راحت برای دسترسی به یک شماره تلفن معتبر از طریق سایت‌های مختلف است. استفاده از شماره‌های مجازی باعث می‌شوند که در عین ارائه دادن یک شماره تلفن معتبر به اپل، موقعیت مکانی شما قابل ردیابی نباشد.

ساخت شماره مجازی رایگان از چندین روش قابل انجام است. یکی از روش‌های انجام این کار را انتخاب کنید و پس از ساخت یک شماره رایگان مجازی برای خود، شماره جدیدتان را در این مرحله، وارد نمایید.

مشابه این کار را می‌توانید در زمان نیاز به ارائه آدرس محل زندگی‌تان نیز انجام دهید. حالا اگر دقیقا نمی‌دانید که چرا اپل به آدرس شما نیاز دارد و ما به‌عنوان کاربران ایرانی به جای آدرس باید چه چیزی را در فرم‌های ثبت نام درج کنیم، بخش بعدی اطلاعات کاملی برای شما دارد!

چرا اپل به آدرس محل زندگی ما نیاز دارد؟

در سال‌های اخیر، دانلود انواع نرم‌افزارهای رایگان یا پولی از App Store، تنها در حالتی امکان‌پذیر است که شما موقعیت مکانی خود را اعلام کرده باشید. در این صورت، این کمپانی با توجه به کشور محل زندگی‌تان، نرم‌افزارها و اپ‌های اختصاصی پیشنهاد می‌دهد یا حتی از دانلود و استفاده از برخی اپ‌ها، جلوگیری می‌کند.

به همین خاطر، پس از ساخت اپل ایدی، برای استفاده از بخش‌های مختلف گوشی، با پیغام Update Your Information روبه‌رو خواهید شد. با کلیک بر روی این گزینه، باید تمام اطلاعات کامل محل زندگی‌تان را همراه با Zip Code وارد کنید.

بدون شک ارائه این اطلاعات برای کاربران ایرانی، امکان‌پذیر نیست و در این بخش، شما باید از آدرس‌های مجازی کمک بگیرید. با یک جست‌وجوی کوتاه در گوگل، می‌توانید به انواع سایت‌های ارائه آدرس فیک برسید. از طریق این سایت‌ها و پس از ساخت اکانت در آن‌جا، یک آدرس کامل به‌دست آورید و سپس اطلاعات آن را در شناسه اپل خود وارد نمایید.

با این کار، فرآیند ایجاد اپل ایدی شما به‌اتمام می‌رسد و می‌توانید به‌راحتی از طریق فروشگاه اختصاصی اپل یعنی اپ استور، انواع اپلیکیشن‌ها را دانلود کنید. از نرم‌افزارهای مختلف استفاده کرده و حتی با کمک گیفت کارت‌های اختصاصی اپل، خریدهای درون‌برنامه‌ای انجام دهید یا اشتراک برنامه‌های متنوع را به‌دست آورید. اگر دقیقا نمی‌دانید انجام این کار و پرداخت دلاری از ایران چگونه ممکن است، نیم‌نگاهی به بخش بعدی بیندازید!

گیفت کارت اپل، دسترسی نامحدود به امکانات و خدمات اپل

گیفت کارت اپل

با داشتن یک شناسه اپل، فرصت حضور در دنیای اپل را به‌دست می‌آورید. می‌توانید اطلاعات خود را در کلود ذخیره نمایید، در اپل موزیک آهنگ گوش دهید و با خرید اشتراک انواع نرم‌افزارهای اختصاصی اپل، به امکانات و خدمات بسیار جذابی دسترسی داشته باشید. هر چند در همین بخش، بدون شک شما هم با مانع مهم تحریم برخورد خواهید کرد که خوشبختانه با در اختیار داشتن یک گیفت کارت اپل، این مانع نیز از بین می‌رود.

گیفت کارت اپل، یک کارت هدیه از پیش پرداخته شده مع

تبر و بین‌المللی است که با در اختیار داشتن آن، می‌توانید هزینه برنامه‌ها یا حتی خریدهای آنلاین را پرداخت کنید. این گیفت کارت‌ها با مبالغ مختلفی عرضه شده‌اند و پیش از خرید، تنها باید به ریجن گیفت کارت و ریجن اپل ایدی خود، توجه داشته باشید که کاملا یکسان باشند.

پس از خرید این کارت اختصاصی اپل از طریق وال پی، اطلاعات کارت شامل شماره کارت و پسورد آن، برای شما ارسال می‌شود. می‌توانید این اطلاعات را پس از خرید، به‌صورت مستقیم وارد نمایید یا با پشت سر گذاشتن مراحل App Store > Featured > Redeem، کد ارسال شده را در بخش You Can Enter Your Code Manually وارد کرده و اکانت خود را شارژ کنید.

به همین راحتی و تنها با پشت سر گذاشتن این مراحل، اعتبار اکانت شما افزایش خواهد یافت و می‌توانید از تمام امکانات آیفون خود، به‌راحتی و با بیشترین میزان امنیت ممکن، استفاده کنید.

محافظت کامل از اطلاعات شخصی با ساخت اپل ایدی اختصاصی

خرید اپل ایدی یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که اغلب مردم در زمان خرید یک آیفون جدید انجام می‌دهند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، باید به شما بگوییم که خرید Apple ID می‌تواند تمام امنیت گوشی‌تان را از بین ببرد و ده‌ها حفره امنیتی، برای شما ایجاد کند. بنابراین فقط با دنبال کردن چند مرحله ساده، یک اپل ایدی اختصاصی و امن برای خود ساخته و پس از آن با خرید یک گیفت کارت اپل، به تمام امکانات و خدمات عرضه شده توسط غول تکنولوژی دنیا، دسترسی داشته باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا