فعالسازی گیفت کارت

آموزش خرید بازی از طریق استیم والت

گیفت کارت، در واقع یک کد ۲۵ رقمی است که یک اعتبار مشخصی دارد. زمانی که این گیفت کارت را فعالسازی می‌کنید، اعتبار آن به حساب کاربری شما اضافه می‌شود و شما می‌توانید از اعتبار آن استفاده کنید. گیفت کارت استیم نیز حساب کاربری استیم شما را شارژ می‌کند و امکان خرید بازی‌های مختلف با مبلغ مشخصی را به شما می‌دهد.

پس از عضویت در استیم، باید آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت استیم را مطالعه و بررسی کنید تا بتوانید به راحتی بازی‌های مورد علاقه خود را خریداری کنید. پس از خریداری یک بازی، می‌توانید آن را بر روی اکانت خود فعال کرده یا آن را به یک کاربر دیگر هدیه دهید. در ادامه به توضیحات بیشتری از مراحل استفاده از استیم می‌پردازیم.

آشنایی با فروشگاه استیم و استیم والت

فروشگاه استیم (Steam Store) یکی از فروشگاه‌های محبوب برای گیمرها است. شما در این فروشگاه، دسترسی کامل به بازی‌های کامپیوتری و اورجینال را دارید. البته، نکته مهم درباره استفاده از بازی‌ها، خرید آن‌ها است. خرید از استیم برای کاربران خارجی، به کمک ویزا کارت، مستر کارت یا هر کارت اعتباری دیگری انجام می‌شود ولی کاربران ایرانی، نمی‌توانند به همین راحتی خرید خود انجام دهند.

با وجود تحریم‌های موجود برای کاربران ایرانی، آنها نمی‌توانند به راحتی از فروشگاه استیم خرید کنند و باید آموزش خرید از استیم را مطالعه کرده باشند. به همین دلیل، از روش‌هایی برای دور زدن این تحریم‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها، استفاده از گیفت کارت استیم است. گیفت کارت استیم نیز مانند دیگر گیفت کارت‌ها، یک میزان مشخصی اعتبار دارند و شما می‌توانید به اندازه اعتبار آن گیفت کارت، خرید کنید. اگر به دنبال روشی برای خرید ارزان قیمت بازی‌های فروشگاه استیم هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از ریجن‌های کشورهایی مانند ترکیه، آرژانتین و روسیه استفاده کنید. زمانی که آی پی خود را به کشورهای اشاره شده تغییر می‌دهید، هزینه خرید بازی‌ها برای شما کمتر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه تغییر ریجن استیم را از دست ندهید.

در ادامه، تمام مراحل آموزش خرید از استیم را به صورت گام گام به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش فعالسازی گیفت کارت استیم

برای شروع آموزش خرید بازی از steam wallet، ابتدا باید حساب کاربری خود را در فروشگاه استیم بسازید و سپس، گیفت کارت خود را فعال کنید. پس از انجام این مراحل در آموزش خرید از استیم، می‌توانید به راحتی از فروشگاه استیم، بازی‌های مورد علاقه خود را بخرید. مراحل ساخت حساب کاربری استیم عبارت‌اند از:

۱. ابتدا وارد سایت Steam Store شده و از نوار بالای صفحه، برنامه دسکتاپ استیم را دانلود و نصب کنید.

صفحه اصلی سایت یا برنامه استیم

۲. پس از نصب برنامه در سیستم خود، آن را باز کرده و وارد اکانت خود شوید. اگر تا حالا حساب کاربری در استیم نداشتید، باید بر روی گزینه join Steam کلیک کرده و اطلاعات مربوطه برای ساخت اکانت را وارد کنید.

ساخت حساب کاربری استیم

۳. زمانی که وارد حساب کاربری استیم خود شوید، نام کاربری شما در بالای صفحه اصلی فروشگاه استیم نمایان می‌شود. بر روی آن کلیک کرده و از میان گزینه‌های موجود، گزینه Account Details را انتخاب کنید.

۴. در صفحه جدید، بر روی گزینه Add funds to your Steam Wallet کلیک کنید. در این مرحله، شما باید کد مربوط به گیفت کارت خود را به حساب کاربری استیم اضافه کرده تا در آموزش خرید از استیم استفاده کنید.

۵. برای وارد کردن کد گیفت کارت خود، باید بر روی گزینه Redeem a Steam Gift Card or Wallet Code کلیک کرده و در کادر مورد نظر، کد گیفت کارت را وارد کنید.

۶. پس از تایید کد گیفت کارت، استیم از شما یک آدرس می‌خواهد که گیمرهای ایرانی باید یک آدرس جعلی وارد کنند تا تحریم‌های موجود را دور بزنند.

۷. طی این مراحل، اکانت استیم خود به اندازه مقدار اعتبار گیفت کارت فعال شده، شارژ می‌شود و شما می‌توانید به همان میزان، بازی‌های مورد علاقه خود را خریداری کنید.

آموزش خرید از استیم با گیفت کارت

در آموزش خرید از استیم، باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید تا هزینه بازی از اعتبار گیفت کارت حساب شما کسر شود. در نهایت، بازی به صورت کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

۱. ابتدا وارد سایت یا برنامه اصلی استیم شوید.

۲. اگر که از قبل وارد حساب کاربری خود شده‌اید، از نوار بالای صفحه گزینه Store را انتخاب کنید. در غیر این صورت، ابتدا وارد حساب کاربری شوید و سپس، به بخش فروشگاه بروید.

ورود به بخش فروشگاه بازی استیم

۳. از میان بازی‌های موجود در بخش فروشگاه، یکی را انتخاب کنید. اگر بازی مورد نظر خود را پیدا نمی‌کنید، می‌توانید نام آن را در بالای صفحه سرچ کنید.

۴. بر روی اسم بازی انتخابی خود کلیک کرده تا وارد یک صفحه جدید شوید.

۵. با توجه به تصویر، بر روی گزینه Add To Cart کلیک کرده تا وارد لیست بازی‌های مورد نظر شما شود. اگر قصد دانلود و خریداری بازی‌های بیشتری را دارید، می‌توانید به همین شیوه آنها را به لیست خود اضافه کنید.

اضافه کردن بازی مورد نظر به لیست

۶. در قسمت بالای صفحه، یک کادر سبز رنگ با عنوان Cart وجود دارد. وقتی بر روی این گزینه کلیک کنید، تمام بازی‌هایی که به لیست خود اضافه کردید، نمایش داده می‌شود.

۷. طبق تصویر زیر در آموزش خرید از استیم، دو گزینه برای هر بازی وجود دارد. گزینه اول، Purchase for myself است که بازی پس از خریداری به اکانت شما اضافه می‌شود. گزینه دوم، Purchase as a gift است که بازی پس از خریداری توسط شما به عنوان هدیه در اختیار کاربر دیگری قرار می‌گیرد. این گزینه مربوط به زمانی می‌شود که شما قصد هدیه دادن آن بازی به کسی را داشته باشید.

انتخاب بازی برای خرید یا هدیه دادن

۸. پس از انتخاب هر یک از گزینه‌های موجود، وارد یک صفحه جدید می‌شویم که باید گزینهPlease Select a Payment Method کلیک کرده و استیم والت را انتخاب کنید.

۹. پس از تایید نهایی خرید بازی با گیفت کارت، بازی در اختیار شما قرار می‌گیرد و هزینه آن، از اعتبار گیفت کارت شما کسر می‌شود. نحوه استفاده از گیفت کارت استیم به همین سادگی بود و آموزش خرید از استیم هیچ مرحله اضافه‌تری ندارد.

شارژ استیم والت

اگر شما یک گیمر حرفه‌ای باشید، قطعا پس از مدتی، اعتبار حساب استیم شما تمام می‌شود و دیگر امکان خرید بازی جدید را ندارید. در این شرایط، می‌توانید مجددا حساب کاربری استیم خود را به کمک گیفت کارتی جدید یا روش‌های دیگر شارژ کنید.

برای شارژ استیم والت از طریق گیفت کارت، باید مراحل بالا را مجددا انجام داده و یک گیفت کارت جدید را مانند آموزش خرید از استیم، فعالسازی کنید. روش‌های دیگر برای شارژ استیم والت، استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت مجازی است که همه ایرانیان از آنها برخوردار نیستند. ولی اگر هر یک از آنها را دارید، می‌توانید به راحتی با کمک آنها، استیم والت خود را شارژ کنید.

با گیفت کارت والکس، بی‌نهایت بازی کنید.

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم، استیم والت یک پلتفرم برای خرید بازی‌های اورجینال و جذاب است که با خرید گیفت کارت می‌توانید به راحتی بازی‌های موجود در این فروشگاه را تهیه کنید و از دنیای بازی‌های دیجیتالی لذت ببرید. توجه داشته باشید که در این فروشگاه شما اشتراک زمانی ندارید و برای تهیه هر بازی باید هزینه آن را پرداخت کنید. البته با استفاده از سرویس‌های وال پی می‌توانید استیم والت خود را شارژ کنید و بازی‌های جدید را از این فروشگاه جذاب تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا