قوانین استفاده از خدمات وال‌پی


موافقت‌نامه استفاده از خدمات وال‌پی

خدماتی که شما در بستر برخط وال‌پی («بستر وال‌پی») دریافت می‌کنید توسط شرکت همياران فناوری اطلاعات سرزمين هوشمند (سهامی خاص) ارائه می‌شود. وال‌پی بستری برخط است که برای کاربران خود امکان استفاده از خدمات گوناگونی مانند خرید انواع گیفت‌کارت و کارت‌های اعتباری یا دریافت اعتبار را فراهم می‌کند. از آنجایی که بستر وال‌پی تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است، استفاده از خدمات وال‌پی نیازمند رعایت شرایط و مقرراتی است که بر مبنای الزامات قانونی کشور و به طور خاص مواد ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی ایران تدوین شده است. این شرایط و مقررات («موافقت‌نامه استفاده از خدمات وال‌پی»، «موافقت‌نامه» یا «شرایط عمومی») در این متن آورده شده است و شما با استفاده از خدمات بستر وال‌پی، ثبت‌نام یا ایجاد حساب کاربری در آن یا بسترهای همکار و طرف قرارداد با وال‌پی، آگاهی و فهم کامل خود از موافقت‌نامه و رضایت و پایبندی خود به تمام مفاد آن را اعلام می‌دارید.

طرفین این موافقت‌نامه از یک سو شرکت همياران فناوری اطلاعات سرزمين هوشمند (سهامی خاص) («وال‌پی») و از سوی دیگر هر شخصی است که با مشخصات سجلی یا ثبتی اعلامی متقاضی دریافت خدمات ارائه‌شده در بستر وال‌پی است («کاربر»). کاربر و وال‌پی در این موافقت‌نامه مجتمعاً «طرفین» نامیده می‌شوند.

توجه داشته باشید که این حق برای وال‌پی محفوظ است که در هر زمان مفاد این موافقت‌نامه را تغییر دهد. هر تغییری در آینده در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی خواهد شد و کاربر توافق می‏‌کند که ادامه استفاده او از بستر وال‌پی به هر نحو، اعم از دریافت اعتبار یا بازپرداخت اقساط اعتبار دریافتی، به معنی پذیرش هرگونه تغییر این متن است.

۱. تعاریف و اصطلاحات: علاوه بر اصطلاحاتی که در موافقت‌نامه تعریف شده، تعاریف زیر مورد توافق طرفین است:

بستر وال‌پی: بستر کاربر محور (پلتفرم) ارائه‌دهنده خدمات برخط است که از طریق وب‌سایت و برنامه کاربردی -تحت دو سیستم عامل Android و IOS- مرتبط که با نام وال‌پی شناخته می‌شود («اپلیکیشن وال‌پی»)، در دسترس کاربران است. منظور از «وب‌سایت وال‌پی»، وب‌سایتی است که نشانی صفحه اصلی آن wallpay.org و مشتمل بر کلیه دامنه‌های فرعی مرتبط با این نشانی است. وب‌سایت وال‌پی و اپلیکیشن وال‌پی متعلق به وال‌پی هستند.

رمزارز: دارایی دیجیتال و مجازی است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است  و ماهیت غیرمتمرکز دارد. رمزارز دارای ارزش مادی بوده و قابل معامله است.

کیف پول ریالی: کیف پول نرم‌افزاری در حساب کاربری است که کاربر می‌تواند از حساب بانکی خود به آن مبالغ ریالی واریز کرده، معادل موجودی ریالی آن رمزارز خریداری کند و موجودی ریالی آن را به حساب بانکی خود انتقال دهد. همچنین مبلغ ریالی حاصل از فروش رمزارز به آن واریز می‌شود.

کیف پول رمزارز: کیف پول نرم‌افزاری مختص به هر نوع رمزارز در حساب کاربری است که کاربر می‌تواند رمزارز مختص به آن را به این کیف پول واریز، از آن برداشت، یا در آن نگهداری کند.

حساب کاربری: صفحه شخصی هر کاربر در بستر برخط صرافی رمزارز والکس به نشانی https://wallex.ir/ («بستر والکس») است که جهت استفاده از خدمات بستر وال‌پی، دارا بودن آن الزامی است.

۲. حساب کاربری: استفاده از بستر وال‌پی از طریق حساب کاربری مختص به هر کاربر در بستر برخط صرافی رمزارز والکس به نشانی https://wallex.ir/ («بستر والکس») صورت می‌گیرد. بدین منظور کاربر با افتتاح حساب از طریق بستر والکس و پذیرش آگاهانه کلیه شرایط عمومی و اختصاصی بستر والکس، امکان استفاده از خدمات موجود در بستر وال‌پی را خواهد یافت. این حساب کاربری امکانات مختلفی به کاربر می‌دهد، از جمله امکان شارژ کیف پول ریالی و خرید، فروش و نگهداری رمزارز اما الزاماً تمامی این امکانات و قابلیت‌ها در بستر وال‌پی فعال نخواهد بود و تنها قابلیت‌هایی فعال هستند که برای استفاده از خدمات بستر وال‌پی ضرورت دارند. در هر صورت، کلیه قوانین و مقررات بستر والکس در خصوص حساب کاربری و الزاماتی که کاربر متعهد به رعایت آن است (از جمله مسئولیت استفاده از حساب کاربری و امنیت حساب کاربری) در استفاده کاربر از خدمات بستر وال‌پی نیز حاکم و جاری خواهد بود؛ مگر این که به موجب این موافقت‌نامه یا سند دیگر به نحو دیگری مقرر شده باشد.

۳. احراز هویت: توجه داشته باشید که احراز هویت مطابق با شرایط وال‌پی، شرایط و قوانین بستر والکس و قوانین و مقررات جاری کشور برای ایجاد حساب کاربری لازم و ضروری است. بسته به نوع خدمات مورد نظر کاربر، احراز هویت می‌تواند به روش‌ها و دفعات گوناگونی صورت گیرد و در همه حال کاربر می‌بایست اطلاعات لازم برای احراز هویت را در اختیار وال‌پی یا بسترهای همکار وال‌پی قرار دهد. تا زمانی که فرآیند احراز هویت به صورت کامل طی نشده است، متقاضی به عنوان کاربر شناخته نخواهد شد و قادر به استفاده از خدمات وال‌پی نخواهد بود. وال‌پی یا بستر والکس این حق را دارند که در زمان ایجاد حساب کاربری، احراز هویت و یا در طول استفاده از خدمات بنا به صلاحدید خود و یا جهت انطباق با قوانین، درخواست اطلاعات و مستندات بیشتری نماید. در نهایت، تصمیم در خصوص موفق یا ناموفق بودن فرآیند احراز هویت، تنها در اختیار وال‌پی است و وال‌پی می‌تواند نتیجه فرآیند احراز هویت را به تشخیص خود قبول کند یا قبول نکند.

۴. خدمات بستر وال‌پی: در بستر وال‌پی خدمات گوناگون مالی و اعتباری به کاربر ارائه می‌شود و استفاده از هریک از این خدمات علاوه بر پذیرش شرایط عمومی، نیازمند آگاهی کامل از مفاد و پذیرش قوانین و مقررات مربوط به آن خدمت («شرایط اختصاصی») توسط کاربر است. از آنجایی که بخشی از خدمات ارائه‌شده در بستر وال‌پی با همکاری تامین‌کنندگان بین‌المللی صورت می‌گیرد، ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی از قبیل اعمال تحریم‌ها، مشکلات مربوط به نقل و انتقال وجوه و انجام تراکنش‌های بین‌المللی و نیز تصمیم تامین‌کنندگان به قطع ارائه خدمات به وال‌پی، خدمات ارائه‌شده در بستر وال‌پی با مشکلاتی روبرو شود. بنابراین، کاربر آگاهی خود را از موارد پیش گفته اعلام می‌دارد و در قبال خسارات و زیان‌هایی که ممکن است به دلیل بروز وقفه در خدمات بستر وال‌پی حادث شوند، وال‌پی را مسئول نمی‌داند. 

۵. فعالیت مطابق با قانون و موارد ممنوع: بستر وال‌پی تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است، از این رو کاربر می‌پذیرد که تمام اعمال و اقدامات او مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و نیز این موافقت‌نامه باشد و در صورت احراز هرگونه تخلف از موارد یاد شده، وال‌پی حق پیگیری موضوع و انجام اقدامات متناسب (از جمله تعلیق حساب کاربری) را خواهد داشت. در این راستا:

۵.۱. کاربر تصدیق و تایید می‌کند که مبدا و مقصد وجوهی که با استفاده از حساب کاربری خود دریافت و یا واریز می‌کند، قانونی، توأم با شفافیت و فاقد هرگونه ارتباط با جرایم و فساد مالی است.

۵.۲. کاربر تصدیق و تایید می‌کند که مالک قانونی وجوه و حساب‌هایی است که وی در هر سفارش، به هر نحو، چه برای پرداخت و چه برای دریافت، از آن‌ها استفاده کرده است.

۵.۳. کاربر متعهد است که از حساب کاربری خود و خدمات ارائه‌شده در بستر وال‌پی برای مقاصد و فعالیت‌های خلاف قوانین و مقررات کشوری و بین‌المللی، قوانین مندرج در این موافقت‌نامه، اختفاء موضوع جرم، جرایم مالی و غیر مالی، شامل و نه محدود به کلاهبرداری، پول‌شویی، شرط‌بندی، بازی‌های اینترنتی ممنوع، قاچاق ارز و کالا، ارائه خدمات ممنوع، حساب اجاره‌ای، نتورکینگ و شرکت‌های هرمی و موارد مانند آن استفاده نکند.

۵.۴. وال‌پی این حق را دارد که در زمانی که کاربر اقدام به انجام عملیات خلاف قانون نموده است، اقدامات قانونی و قضایی لازم را به کار گیرد و در صورتی که از اقدامات کاربر ضرری متوجه وال‌پی یا بستر والکس شود، کاربر مسئول پرداخت هرگونه خسارت مادی و یا معنوی وارده به زیان‌دیده خواهد بود.

۶. تعلیق و انسداد حساب کاربری و توقف تراکنش: وال‌پی این حق را دارد که در مواردی مشخص نسبت به تعلیق یا انسداد حساب کاربری یا توقف تراکنش‌ها اقدام نماید. در صورت تعلیق یا مسدودسازی حساب کاربری یا توقف تراکنش، وال‌پی، نوع محدودیت و علت آن –در صورت امکان و محرمانه نبودن– را به اطلاع کاربر می‌رساند و تحقیقات اولیه در مورد حساب کاربری را انجام خواهد داد. در این راستا کاربر موظف خواهد بود که همکاری کامل با وال‌پی را به عمل آورد. پس از انجام اقدامات لازم قانونی و اداری و در صورت امکان، محدودیت‌های موضوع این ماده در سریع‌ترین زمان ممکن، برداشته خواهد شد. 

۶.۱. تعلیق و انسداد حساب کاربری: وال‌پی مانند هر بستر برخط (پلتفرم) دیگری هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد اقدامات و فعالیت‌های غیرقانونی کاربر و یا اشخاص ثالث ندارد و خود را موظف به رعایت قوانین کشوری می‌داند. در صورت وجود ظن معقول و متعارف در ارتباط با تراکنش‌های مشکوک یا اطلاع دقیق از وجود این دست اقدامات، تخلف کاربر از قوانین و مقررات کشوری و مفاد این موافقت‌نامه، بدون اینکه خدشه‌ای به حق وال‌پی در پیگیری موضوع در مراجع دارای صلاحیت حقوقی، کیفری و اداری وارد شود، وال‌پی این حق را دارد که حساب کاربری را مسدود و یا معلق نماید و کاربر حق هرگونه اعتراض را در این خصوص را از خود سلب و ساقط می‌نماید. همچنین در صورتی که فروض قانونی غیرکیفری ایجاب کند (مانند مواردی که در بند ۶.۱.۲ تصریح شده است)، وال‌پی نسبت به تعلیق یا انسداد حساب کاربری اقدام خواهد کرد. در صورت تعلیق یا مسدودسازی حساب کاربری، کاربر نمی‌تواند از کیف پول ریالی یا رمزارزی خود استفاده کند و هیچ عملیاتی اعم از واریز یا برداشت انجام دهد.

 ۶.۱.۱. تعلیق و انسداد ناشی از تخلف کاربر از موارد قانونی و موافقت‌نامه: در موارد ذیل وال‌پی می‌تواند حساب کاربری کاربر را معلق و یا مسدود ساخته و یا مبادله یا هرگونه تراکنشی که از طرف کاربر درخواست شده است را باطل سازد و به طور موقت یا دائمی مانع استفاده‌ کاربر از هرگونه خدمات ارائه‌شده توسط وال‌پی شود:

الف. چنانچه کاربر به سن قانونی (۱۸ سال کامل خورشیدی) نرسیده یا از اهلیت قانونی کافی برخوردار نباشد (مگر از طریق ولی خاص یا قیم قانونی).

ب. تلاش برای ایجاد حساب از طریق ارائه‌ اطلاعات شخصی دیگران توسط کاربر از قبیل نام یا نشانی پست الکترونیکی.

ج. استفاده از حساب کاربری تحت عنوان حساب اجاره‌ای.

د. عدم وارد کردن اطلاعات صحیح و لازم یا وارد کردن اطلاعات نادرست در زمان ایجاد حساب از سوی کاربر.

ه. نقض و عدم رعایت قوانین و مقررات کشور و نیز هر یک از مقررات و شرایط مندرج در این موافقت‌نامه.

و. درخواست هر یک از مراجع و ارگان‌های دارای صلاحیت محاکم قضایی و یا پلیس فتا جمهوری اسلامی ایران و یا در صورت وجود بیم وقوع جرم.

ز. در خطر بودن و امکان ورود لطمه به شهرت تجاری وال‌پی یا همکاران تجاری وال‌پی در اثر اقدامات کاربر.

ح. فعالیت غیرقانونی کاربر در بستر وال‌پی اعم از آنکه که منجر به ورود لطمه یا خسارت به وال‌پی گردد یا نگردد.

ط. اقدام قانونی و شروع فرآیند قضایی میان وال‌پی و کاربر تا روشن شدن نتیجه نهایی.

۶.۱.۲. تعلیق و انسداد ناشی از سایر فروض قانونی:‌ سایر فروضی که وال‌پی حق تعلیق یا انسداد حساب کاربری را داراست، به شرح ذیل است:

الف. در صورتی که کاربر در کیف پول خود مبلغی نزد وال‌پی داشته باشد، چندین سال هیچ استفاده‌ای از حساب کاربری خود نکند و وال‌پی نتواند بر اساس اطلاعات مندرج در حساب کاربری به او دسترسی پیدا کند، ممکن است وال‌پی مطابق با قانون آن مال را بلاصاحب اعلام کرده و بر اساس مقررات موجود رفتار نماید.

ب. در صورت فوت کاربر، وال‌پی به محض اطلاع از این موضوع می‌تواند حساب کاربری او را مسدود نماید و این حق را داراست که تنها پس از ارائه مدارک موثق و قانونی مبنی بر فوت کاربر و پس از رای یا دستور کتبی مراجع دارای صلاحیت و همچنین تسویه کلیات اقساط و هزینه‌های مربوط به اعتبار دریافتی (در صورت استفاده از خدمات اعتباری)، مبلغ مانده در کیف پول کاربر را به وراث یا قائم‌مقام قانونی وی مسترد کند. اشخاص ثالث، ورثه و قائم‌مقام قانونی متوفی حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهند داشت.

ج. در صورت حجر کاربر، وال‌پی به محض اطلاع از این موضوع می‌تواند حساب کاربری او را معلق نماید و تنها پس از رای یا دستور کتبی مراجع دارای صلاحیت و همچنین تسویه کلیات اقساط و هزینه‌های مربوط به اعتبار دریافتی (در صورت استفاده از خدمات اعتباری)، مطابق رای یا دستور عمل خواهد کرد. قیم بدون داشتن دستور کتبی از مراجع دارای صلاحیت حق هیچ‌گونه درخواست اعم از دسترسی و یا مسدود ساختن حساب کاربری را نخواهد داشت.

د. در صورت ورشکستگی کاربر، وال‌پی به محض اطلاع از این موضوع می‌تواند حساب کاربری او را معلق نماید و تنها پس از رای یا دستور کتبی مراجع دارای صلاحیت و همچنین تسویه کلیات بدهی‌های کاربر به وال‌پی یا همکاران تجاری وال‌پی (در صورت وجود)، مطابق رای یا دستور عمل خواهد کرد. مدیر تصفیه بدون داشتن دستور کتبی از مراجع دارای صلاحیت حق هیچ‌گونه درخواست اعم از دسترسی و یا مسدود ساختن حساب کاربری را نخواهد داشت.

۶.۲. توقف تراکنش: وال‌پی می تواند کلیه سفارش‌ها و تراکنش‌ها با شرایط ذیل را ممنوع یا متوقف کند و کاربر حق اعتراض علیه وال‌وی را در این مورد از خود سلب و ساقط می‌کند. موضوع و علت ممنوعیت –در صورت امکان و محرمانه نبودن– به کاربر اعلام خواهد شد. 

الف. درخواست هر یک از مراجع و ارگان‌های دارای صلاحیت از قبیل محاکم قضایی و پلیس فتا.

ب. بالا بودن مبلغ سفارش یا تراکنش از نظر وال‌پی و یا عدم همخوانی سفارش یا تراکنش با تاریخچه حساب کاربری به صورتی که تراکنش از نظر وال‌پی مشکوک تلقی شود.

ج. فرضی که کاربر مرتکب جرم شده یا مظنون به تملک عواید از محل ارتکاب جرم باشد.

د. در مواردی که محدود کردن استفاده از خدمات، بر اساس سیاست عملیاتی وال‌پی ضروری تشخیص داده شود.

۷. داده‌های شخصی: وال‌پی به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و خود را متعهد به حفاظت از داده‌های شخصی آن‌ها می‌داند. از آنجایی که جمع‌آوری و پردازش داده شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات است، وال‌پی با دریافت رضایت کاربران، رعایت قوانین و مقررات کشور و آگاهی از اهمیت حفاظت از داده‌های شخصی، نسبت به جمع‌آوری و پردازش داده‌های شخصی اقدام می‌کند.

 ۷.۱. جمع‌آوری و پردازش:‌ داده‌هایی که به تنهایی یا در ترکیب با داده‌های دیگر، معرف یک شخص حقیقی زنده بوده یا به شناسایی یک شخص حقیقی زنده منجر گردد، به عنوان داده‌ شخصی شناخته می‌شود. با استفاده از بستر وال‌پی، کاربر به صراحت و با آگاهی کامل رضایت خود را برای انجام اقدامات ذیل نسبت به داده‌(های) شخصی متعلق به وی که در طول فرآیند ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری و در بازه زمانی استفاده از بستر وال‌پی، به طرق گوناگون در اختیار وال‌پی قرار می‌دهد («داده شخصی»)، اعلام می‌دارد:

الف. جمع‌آوری، ذخیره، استفاده، توزیع، تجزیه‌وتحلیل، ترکیب با داده‌های دیگر، انتقال یا هر نوع عملیات دیگر مطابق با الزامات و قوانین مقررات کشور در خصوص استفاده از داده  شخصی.

ب. قرار دادن داده شخصی در اختیار شرکت مادر، شرکت‌های وابسته و مرتبط با وال‌پی و همچنین همکاران تجاری وال‌پی که در ارائه خدمات به کاربر با وال‌پی به صورت مستقیم و غیر مستقیم همکاری می‌کنند، با اهدافی چون توسعه، گسترش و ایجاد محصولات و خدمات نوین برای کاربران و سایر ذی‌نفعان، با رعایت الزامات و قوانین و مقررات کشور در خصوص استفاده از داده  شخصی.

۷.۲. استفاده از کوکی‌ها: وال‌پی ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات بازدیدکنندگان بستر وال‌پی استفاده کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آن‌ها را فراهم می‌دهد.

۷.۳. حفاظت از داده‌های شخصی: اطلاعاتی که کاربر در طول فرآیند ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری و در بازه زمانی استفاده از بستر وال‌پی در بستر وال‌پی وارد کرده است، کاملاً محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص یا سازمان دیگری ارائه نخواهد شد؛ مگر در راستای مطابقت عملکرد وال‌پی با قوانین و مقررات کشور و یا دستور مراجع و ارگان‌های مذکور در این موافقت‌نامه. در این موارد هیچ‌گونه مسئولیت قانونی برای جبران خسارت یا موارد دیگر برای وال‌پی وجود ندارد و کاربران با استفاده از بستر وال‌پی اعلام رضایت خود در این خصوص را با صراحت اعلام می‌دارند.

۸. میزان مسئولیت: تلاش وال‌پی ارائه‌ خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول هفته است. وال‌پی تضمین نمی‌کند که تمام خدمات بدون وقفه و دقیق باشد. در این راستا:

۸.۱. در صورت وقوع حادثه‌ و ایجاد وقفه در خدمات، وال‌پی متعهد است مشکل را تا حد ممکن مرتفع نموده و ارائه‌ خدمات را از سر گیرد. در این حالت کاربر می‌تواند درخواست دریافت خدمات خود را مجدداً ارائه کند. وال‌پی مسئول زیان ناشی از این وقفه زمانی نخواهد بود.

۸.۲. وال‌پی هیچ‌گونه مسئولیتی راجع به تأخیر یا تراکنش ناموفق ایجادشده در انجام سفارش به علت موجودی ناکافی، نقص یا هرگونه مشکل یا تعمیرات سیستم رمزارز یا بانک پذیرنده ندارد. 

۸.۳. وال‌پی تضمین نمی‌کند که در همه حال قادر به ارائه خدمات موضوع سفارش کاربر باشد و ممکن است به دلایل گوناگون، از جمله وجود مشکل برای همکاران تجاری وال‌پی، ارائه خدمات حتی پس از واریز وجه توسط کاربر مقدور نباشد. در این حالت وال‌پی در زمانی متعارف وجه پرداختی کاربر را عودت خواهد داد. وال‌پی مسئول زیان کاربر در فرض تصریح‌شده در این بند و پرداخت خسارت به کاربر نخواهد بود.

۸.۴. در صورت ورود خسارت به بستر وال‌پی در اثر فعالیت‌های غیرقانونی کاربر، وال‌پی می‌تواند طبق قانون نسبت به طرح دعوا در مراجع قضایی و اداری علیه کاربر و مطالبه‌ خسارت اقدام نماید.

۸.۵. برای ارائه‌ بهتر خدمات، ممکن است اعلامیه‌های مربوط به استفاده از خدمات علاوه بر انتشار در شبکه‌های اجتماعی که وال‌پی در آن‌ها حساب کاربری دارد، به صورت موردی از طریق ایمیل یا پیامک برای کاربر نیز ارسال شوند.

۸.۶. در صورت وقوع خطای سیستمی در استفاده از خدمات از جمله برنامه‌ها، وال‌پی می‌تواند اطلاعات نادرست ناشی از خطا را حذف و اطلاعات صحیح را اعمال نماید.

۸.۷. وال‌پی صحت اطلاعات شخصی کاربر را تضمین نمی‌کند و به محض اطمینان از عدم صحت آن می‌تواند حساب کاربری را مطابق با ماده ۶ معلق یا مسدود سازد.

۸.۸. هرگونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش‌های کاربران به عهده  خود آنان خواهد بود و وال‌پی هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

۸.۹. وال‌پی تنها در محدوده موارد تصریح‌شده در این موافقت‌نامه در مقابل کاربر مسئول است و در مواردی که صراحتاً عدم مسئولیت وال‌پی در این موافقت‌نامه ذکر شده، یا مسکوت مانده و نیز موارد ذیل مسئولیتی ندارد:

الف. خدمات در اثر اقدام یا عدم اقدام کاربر دچار مشکل شود.
ب. خسارات ناشی از فرآیند ورود به خدمات و استفاده از آن.
ج. خسارات ناشی از دسترسی غیر قانونی شخص ثالث به سرور و استفاده غیر قانونی از آن.
د. ضررهای ناشی از انتقال و انتشار هرگونه بدافزار از سوی شخص ثالث.
ه. ضررهای ناشی از استفاده شخص ثالث از خدمات، خسارات ناشی از دور زدن، حذف یا نابودی اطلاعات ارسال‌شده.
و. ضررهای ناشی از قصور در خدمات ارتباطاتی توسط بستر ارائه‌دهنده خدمات به وال‌پی، به ویژه مواردی که ارائه‌دهنده خدمات ارتباطاتی در صورت وجود رابطه حقوقی میان وال‌پی و کاربران، موجب ناتوانی وال‌پی در ارائه‌ خدمات شود.
ز. ضررهای ناشی از موارد غیرقابل پیش‌بینی و غیر قابل‌کنترل از قبیل جنگ، آتش‌سوزی، زلزله و سایر بلایای طبیعی و موارد اضطراری ملی.
ح. ضررهای ناشی از ویژگی‌های خاص رمزارزها. به ویژه مواردی که موجب نقص یا محدودیت فنی در سیستم ارائه‌ خدمات از سوی وال‌پی شود.
ط. مواردی که سرورها برای ارائه‌ یا توسعه خدمات قطع شود یا از دسترس خارج شوند.
ی. سایر خسارات که به طور عمده ناشی از اعمال یا عمل وال‌پی نباشد.

۸.۱۰. اعضای هیئت مدیره، مدیران، مشاوران و کارکنان وال‌پی و افرادی که به هر نحو در وال‌پی اشتغال دارند، هیچ مسئولیت قانونی (از جمله مسئولیت کیفری) در قبال خسارات و/یا زیان‌های ناشی از اقدامات کاربر را ندارند.

۸.۱۱. وال‌پی مسئول سود و زیان یا شهرت تجاری حاصل از فعالیت کاربر در بستر وال‌پی نیست.

۸.۱۲. تمام رمزارزهایی که در کیف پول رمزارز کاربر نگهداری می‌شوند، دارایی‌هایی کاربر هستند. این موضوع به این معنی است:

الف. مالکیت رمزارز متعلق به کاربر بوده و به وال‌پی منتقل نمی‌شود و کاربر به عنوان مالک رمزارز تمام خطرات از دست دادن آن را متحمل خواهد شد. وال‌پی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال نوسانات ارزش رمزارز  موجود در کیف پول کاربر ندارد.

ب. هیچ یک از  رمزارزهای موجود در کیف پول رمزارز کاربر متعلق به وال‌پی نیست و ممکن نیست به وال‌پی قرض داده شود. جز در زمان درخواست کاربر، دستور محاکم قضایی و یا مواردی که به موجب این موافقت‌نامه یا هریک از شرایط اختصاصی بستر وال‌پی مشخص‌شده است، وال‌پی نمی‌تواند رمزارز موجود در کیف پول رمزارز کاربر را بفروشد، انتقال دهد، وام ‌دهد، یا به هر نحو دیگری رمزارز موجود در کیف پول رمزارز کاربر را استفاده کند.

ج. کاربر رمزارزهایی را که در کیف پول رمزارز خود نگهداری می‌کند، کنترل می‌کند. کاربر همواره می‌تواند رمزارز خود را با ارسال آن به یک آدرس بلاک‌چین متفاوت که توسط او یا شخص ثالث کنترل می‌شود، انتقال دهد؛ مگر در فرضی که کاربر برای دریافت خدماتی در بستر وال‌پی و با پذیرش شرایط اختصاصی آن خدمت به نحو دیگری توافق کرده باشد.

۸.۱۳. کاربر موافقت خود را اعلام می‌کند که در صورتی که وال‌پی به موجب حکم قطعی محاکم دادگستری یا مراجع داوری، مسئول جبران خسارت به نفع کاربر باشد، وال‌پی می‌تواند در چارچوب دستور صادرشده، مبلغ خسارت را به کیف پول ریالی و یا کیف پول رمزارزی کاربر، که تعلق آن به آن کاربر مورد تأیید است، پرداخت نماید.

۹. هزینه‌ها: استفاده از بستر وال‌پی مستلزم تقبل هزینه‌های مشخصی توسط کاربر است:

۹.۱. کارمزد خدمات وال‌پی: کارمزد خدمات وال‌پی به صورتی که در بخش سفارش و تراکنش با نرخ مشخص نشان داده شده است، از کاربر دریافت می‌شود.

۹.۲. سایر هزینه‌ها: هرگونه کارمزد، کمیسیون و هزینه دیگری که توسط همکاران تجاری وال‌پی برای ارائه خدمات مجزا از خدمات ارائه‌شده در بستر وال‌پی یا توسط سیستم بانکی جهت نقل‌وانتقال پول از کاربر کسر یا به کاربر تحمیل می‌شود و حسب مورد هرگونه مالیات و کسورات دیگر، بر عهده  کاربر خواهد بود و وال‌پی هیچ‌گونه مسئولیتی راجع به این گونه هزینه‌ها ندارد.

۱۰. مالکیت معنوی: تمامی علائم تجاری، طرح‌های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، لوگو، کدهای نرم‌افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در بستر وال‌پی و شبکه‌های متعلق به وال‌پی و به طور کلی سایر حقوق و امتیازات مربوطه منحصراً در مالکیت وال‌پی است و هیچ شخصی حق استفاده از آن را بدون رضایت وال‌پی ندارد.

۱۱. اعتبار: اگر هر یک از مفاد این موافقت‌نامه بر اساس هر قانون لازم‌الاجرا، نامعتبر یا غیرقابل اجرا تشخیص داده شود، این امر بر اعتبار ماده‌ها و بندهای دیگر موافقت‌نامه تأثیری نخواهد داشت و بقیه مفاد موافقت‌نامه لازم‌الاجرا خواهد بود.

۱۲. حل و فصل اختلافات: در صورت بروز هرگونه اختلاف میان کاربر و وال‌پی، طرفین تمام تلاش خود را برای حل موضوع اختلاف از طریق مذاکره به کار خواهند بست. در این راستا کاربر متعهد به همکاری با وال‌پی و ارائه اطلاعات لازم و در صورت لزوم شرکت در جلسات حضوری یا برخط خواهد بود. در صورت عدم حصول توافق ظرف ۹۰ روز تقویمی از تاریخ اعلام کتبی قصد حل اختلاف از طریق مذاکره، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ارجاع می‌گردد تا مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز به صورت قطعی و لازم‌الاجرا به‌وسیله داور منفرد حل و فصل شود. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقت‌نامه‌ای مستقل از موافقت‌نامه استفاده از خدمات وال‌پی تلقی می‌شود و در هر حال لازم‌الاجرا است.