قوانین استفاده از خدمات وال‌پی


موافقت‌نامه استفاده از خدمات وال‌پی

موافقت‌نامه‌ی استفاده از خدمات وال‌پی که بین وب سایت وال‌پی و کاربر این خدمات تنظیم می‌شود. این موافقت‌نامه شامل شرایط، قوانین، حقوق، تکالیف و مسئولیت‌ها و نیز دستورالعمل‌های لازم جهت استفاده کاربر از خدمات وال‌پی است.

مقدمه

الف) واژگان و اصطلاحاتی که در موافقت‌نامه‌ی حاضر مورد استفاده قرار گرفته است دارای معانی به شرح زیر است:

وال‌پی: منظور شرکتی است که بستری آنلاین جهت ارائه‌ی خدمات مربوط به خرید و دریافت گیفت کارت، ویزا و مستر کارت مجازی فراهم کرده است.

وب سایت وال‌پی: منظور وب سایت به دامنه https://wallpay.org که متعلق به وال‌پی است.

کاربر: هر شخص حقیقی که اقدام به افتتاح حساب کاربری در وال‌پی نموده است.

حساب کاربری: صفحه‌ی شخصی هر کاربر که امکان خرید گیفت کارت به صورت آنلاین و استفاده از سایر خدماتی که ممکن است از سوی وال‌پی ارائه گردد را به کاربر می‌دهد.

گیفت کارت: منظور کارت‌های هدیه‌ی مجازی است که جهت شارژ حساب کاربری در سایت‌های متعدد تحت نام های تجاری متفاوت از جمله آمازون، اپل، گوگل و غیره و یا خرید درون برنامه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیف پول ریالی: کیف پول نرم افزاری که کاربر می‌تواند از حساب بانکی خود به آن ریال واریز کرده و معادل موجودی ریالی آن از خدمات وال‌پی استفاده نماید. همچنین کاربر می‌تواند موجودی ریالی آن را به حساب بانکی خود انتقال دهد.

فیشینگ: نوعی حمله‌ی مهندسی که برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و مانند آن‌ها از طریق جعل یک وبگاه، آدرس ایمیل و مانند آن صورت می‌گیرد.

ب) وال‌پی تابع تمام قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای ارائه خدمات مالی به صورت آنلاین است.

ج ) ثبت نام در وال‌پی و ایجاد حساب کاربری در وال‌پی به این معنی است که کاربر این موافقت‌نامه را خوانده، فهمیده و تمام مفاد آن را قبول دارد. این حق برای وال‌پی محفوظ است که هر زمان بخواهد مفاد این موافقت‌نامه را تغییر دهد. هر تغییری در آینده در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود. بر این اساس کاربر توافق می‌کند که ادامه‌ی استفاده او از خدمات وال‌پی به معنی پذیرش هرگونه تغییر خواهد بود.

شرایط عمومی

 1. جهت ایجاد حساب کاربری حقیقی در وال‌پی داشتن حداقل سن 18 سال کامل شمسی الزامی است.
 2. احراز هویت مطابق با شرایط وال‌پی و قوانین و مقررات جاری کشور برای ایجاد حساب کاربری و استفاده از خدمات وال‌پی لازم است.
 3. کاربر تایید و تصدیق می‌کند که اطلاعات ارائه شده توسط او صحیح، دقیق و منطبق با واقعیت باشد. در صورت وجود هرگونه تقلب یا اشتباه در فرآیند احراز هویت، مسئولیت به عهده کاربر متخلف بوده و وال‌پی حق تعلیق حساب کاربری و ارجاع به مراجع ذی صلاح مربوطه را دارد.
 4. ایجاد حساب کاربری با استفاده از اطلاعات شخصی دیگران و به نام آن‌ها خلاف این موافقت‌نامه است.

حساب کاربری

 1. هر شخص با وارد کردن اطلاعات شخصی خود می‌تواند تنها یک حساب کاربری در وال‌پی ایجاد کند.
 2. مراحل فرایند ایجاد حساب کاربری از سوی کاربر به شرح زیر است:
  • وارد کردن مشخصات شامل شماره موبایل و کد ملی
  • موافقت کاربر با این موافقت‌نامه
  • تکمیل فرآیند ثبت نام
  • احراز هویت و تایید مشخصات کاربر توسط وال‌پی
 3. فرآیند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر مانند شماره‌ی موبایل، کارت ملی با تصویر آن، کد ملی و اطلاعات بانکی کاربر است.
 4. این حق برای وال‌پی محفوظ است که اطلاعات لازم برای احراز هویت را قبل از پذیرش از کاربر بخواهد. در این حالت تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است، کاربر قادر به استفاده از خدمات وال‌پی نخواهد بود.
 5. تصمیم راجع به موفق یا ناموفق بودن احراز هویت تنها در اختیار وال‌پی بوده و وال‌پی می‌تواند یک احراز هویت را به تشخیص خود قبول یا رد کند.
 6. کاربر موظف است جهت استفاده از خدمات وال‌پی اقدام به ثبت حساب بانکی به نام خود کند.
 7. کاربر متعهد می‌شود در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات خود پس از ثبت نام بلافاصله اطلاعات جدید را در اطلاعات حساب کاربری به روزرسانی کند. وال‌پی مسئول هرگونه مشکل و یا خسارتی که به علت عدم به روزرسانی اطلاعات به وجود می آید، نخواهد بود و مسئولیت این موضوع به طور کامل بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.
 8. در صورتی‌که کاربر اطلاعات ورود خود به سامانه را از دست دهد، برای بازیابی مشخصات، وال‌پی اطلاعاتی که بنا به صلاحدید خود ضروری بداند را از کاربر اخذ خواهد کرد و در صورت تایید اطلاعات به کاربر دسترسی مجدد داده خواهد ‌شد. در صورت احراز نشدن کامل هویت کاربر، دسترسی بازگردانده نخواهد شد.
 9. در صورت بروز وقفه‌ی طولانی در استفاده از خدمات ، وال‌پی ممکن است جهت امکان استفاده مجدد از کاربر اطلاعات دیگری را درخواست نماید، به ویژه اگر برای شش ماه یا بیشتر کاربر از حساب کاربری خود استفاده نکرده باشد.
 10. کاربر می‌تواند از طریق حساب بانکی خود وجه ریالی به کیف پول ریالی خود انتقال داده و موجودی آن را به میزان دلخواه افزایش دهد.
 11. کاربر حق انتقال حساب کاربری خود به شخص ثالث و یا فراهم آوردن امکان استفاده از حساب کاربری برای اشخاص ثالث را ندارد و این حق برای وال‌پی محفوظ است که در صورت اطلاع از این امر حساب کاربری فرد خاطی را معلق و یا مسدود نماید.
 12. وال‌پی مانند هر پلتفرم دیجیتال دیگری هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد اقدامات و فعالیت های غیر قانونی کاربر نداشته و در صورت تردید معقول در اقدامات کاربر این حق برای وال‌پی محفوظ است که حساب کاربری را مسدود و یا معلق کند. بنا به این توافق‌نامه کاربر حق هرگونه اعتراض را از خود سلب و ساقط می‌کند.

امنیت حساب کاربری

 1. مسئولیت صیانت و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور در تمام دستگاه‌های الکترونیکی که کاربر استفاده می‌کند به عهده‌ی کاربر بوده و تمامی عملیات انجام گرفته توسط کاربر با حساب کاربری او از نظر وال‌پی صحیح تلقی می‌شود.
 2. کاربر موظف است تمام اقدامات لازم جهت حفظ ایمنی و امنیت رایانه و سایر دستگاه‌‌های الکترونیکی خود را به منظور جلوگیری از مفقود شدن، دزدی، دسترسی غیر مجاز و هرگونه سوء استفاده و دزدی اطلاعات کاربری انجام دهد.
 3. تمامی اقدامات انجام گرفته توسط کاربر با حساب کاربری او از نظر وال‌پی صحیح تلقی شده و فرض وال‌پی بر این است که کاربر این عملیات را انجام داده است. در صورتی که کاربر معتقد است تراکنشی در حساب کاربری او انجام گرفته است که توسط او نبوده باید سریعا این موضوع را به پشتیبانی وال‌پی اطلاع دهد و کلیه همکاری‌ها و اقدامات لازم را به عمل آورد.
 4. در صورت دسترسی شخص ثالث به حساب کاربری به هر طریقی حتی از راه غیر قانونی و یا با اکراه، پیگیری امور مربوط به مسئولیت مدنی و کیفری اقدامات انجام شده توسط شخص ثالث با حساب کاربری کاربر اصلی شامل و نه محدود به ورود خسارت به غیر و یا کاربر و جرایم مالی بر عهده کاربر است و هیچگونه مسئولیت قانونی و قضایی برای وال‌پی وجود نخواهد داشت.
 5. کاربر آگاهی خود را اعلام می‌کند که وال‌پی هیچگونه مسئولیتی در زمانی که کاربر اطلاعات کاربری خود را در آدرسی به غیر از آدرس دامنه وال‌پی که در این موافقت‌نامه به صراحت اعلام شده است وارد نموده و این امر منجر به عملیات فیشینگ و یا سایر اعمال غیرقانونی و حسب مورد از بین رفتن دارایی کاربر می شود، ندارد. کاربر حق هرگونه اعتراض در محاکم اداری و قضایی علیه وال‌پی به این علت را از خود سلب و ساقط می‌کند.
 6. کابر متعهد می‌شود در صورت اطلاع از هرگونه نقض امنیت حساب کاربری خود این موضوع را به پشتیبانی وال‌پی اطلاع دهد. وال‌پی در صورت امکان، دسترسی حساب کاربری را موقتا مسدود می نماید.

خدمات وال‌پی

 1. وال‌پی برای کاربران خود امکان خرید گیفت کارت با پرداخت ریالی را فراهم می‌کند. این کارت‌ها جهت شارژ اکانت کاربر در سایت های مشخص شده است.
 2. وال‌پی پس از خرید کاربر در سایت اطلاعات گیفت کارت را از طریق ایمیل برای او ارسال می کند. لذا کاربر متعهد است تا از صحت ایمیل وارد شده در حساب کاربری خود اطمینان حاصل کند. در صورتی که کاربر آدرس ایمیل اشتباه یا آدرس ایمیلی وارد کرده باشد که به آن دسترسی ندارد، وال‌پی مسئولیتی در قبال این موضوع نخواهد داشت.
 3. گیفت کارت‌های موجود در وب سایت وال‌پی کاملا اصل و حقیقی است، اما گیفت کارت‌ها به صورت مجازی به کاربر ارائه می‌شود و وال‌پی امکان ارسال فیزیکی گیفت کارت و یا امکان ارسال تصویر گیفت کارت را ندارد و تنها اطلاعات گیفت کارت برای کاربر ارسال می گردد.
 4. گیفت کارت‌ها دارای تاریخ انقضاء هستند. اطلاعات انقضاء گیفت کارت در زمان خرید به کاربر اطلاع داده می شود. در صورتی که گیفت کارت منقضی شود و کاربر از آن استفاده نکرده باشد، امکان تمدید مهلت، شارژ مجدد و یا نقد کردن باقی مانده مبلغ داخل گیفت کارت توسط وال‌پی وجود ندارد.
 5. با توجه به اینکه گیفت کارت بر اساس سفارش کاربر خریداری می شود، امکان استرداد یا تعویض گیفت کارت پس از خرید وجود ندارد.
 6. در زمان خرید گیفت کارت کاربر موظف است دقت لازم را به عمل آورد تا کشور گیفت کارت با کشور اکانت کاربر در سایت مربوطه یکسان باشد. در صورت اشتباه کاربر امکان تعویض گیفت کارت وجود ندارد.
 7. در صورتی که وال‌پی نتواند گیفت کارت مورد سفارش کاربر را تامین نماید، وجه پرداخت شده از سوی کاربر را به حساب بانکی او بازپرداخت می نماید.

فعالیت قانونی / موارد ممنوعه

 1. کاربر تصدیق و تایید می نماید مالک قانونی وجوه و حساب‌هایی است که برای استفاده از خدمات وال‌پی از آنها استفاده کرده‌است.
 2. کاربر متعهد می‌شود که از حساب کاربری خود برای مقاصد و فعالیت‌های خلاف قوانین و مقررات کشوری و بین المللی، قوانین مندرج در این موافقت‌نامه، اختفاء موضوع جرم، جرایم مالی و غیر مالی شامل و نه محدود به کلاهبرداری، پول‌شویی، شرط بندی، بازی‌های اینترنتی ممنوعه، قاچاق ارز و کالا، ارائه خدمات ممنوعه، حساب اجاره‌ای، نتورکینگ و شرکت‌های هرمی و غیره استفاده ننماید.
 3. وال‌پی مانند هر پلتفرم دیجیتال دیگری هیچگونه مسئولیتی در مورد اقدامات و فعالیت‌های غیر قانونی کاربر نداشته و در صورت تردید معقول در ارتباط با فعالیت مشکوک یا اطلاع دقیق از این دست اقدامات، این حق برای وال‌پی محفوظ است که حساب کاربری را مسدود و یا معلق نماید و کاربر حق هرگونه اعتراض را از خود سلب و ساقط می نماید.
 4. این حق برای وال‌پی محفوظ است که در زمانی که کاربر اقدام به انجام عملیات خلاف قانون نموده است، اقدامات قانونی و قضایی لازم را اتخاذ نماید و در صورتی که از اقدامات کاربر ضرری متوجه وال‌پی شود، کاربر مسئول پرداخت هرگونه خسارت مادی و یا معنوی به وال‌پی خواهد بود.

تعلیق و یا مسدود ساختن حساب کاربری

 1. در موارد زیر وال‌پی می‌تواند حساب کاربری کاربر را معلق و یا مسدود کرده و به طور موقت یا دائمی مانع استفاده‌ی کاربر از هرگونه خدمات وال‌پی شود:
 2. الف) چنانچه کاربر به سن قانونی (۱۸ سال کامل شمسی) نرسیده یا از اهلیت قانونی کافی برخوردار نباشد. (مگر از طریق ولی خاص یا قیم قانونی)
 3. ب) تلاش برای ایجاد حساب از طریق ارائه‌ی اطلاعات شخصی دیگران توسط کاربر از قبیل نام یا آدرس پست الکترونیکی
 4. ج ) استفاده از حساب کاربری تحت عنوان حساب اجاره‌ای
 5. د) نقض و عدم رعایت قوانین و مقررات کشور و نیز هر یک از مقررات و شرایط مندرج در این موافقت‌نامه
 6. ه) درخواست هر یک از مراجع و ارگان‌های ذیصلاح، محاکم قضایی و یا پلیس فتا جمهوری اسلامی ایران و یا بیم وقوع جرم
 7. و) در خطر بودن و امکان ورود لطمه به شهرت تجاری وال‌پی در اثر اقدامات کاربر
 8. ز) فعالیت غیر قانونی کاربر در بستر وال‌پی اعم از آنکه که منجر به ورود لطمه یا خسارت به وال‌پی گردد یا نگردد.
 9. ی) اقدام قانونی و شروع فرآیند قضایی فی مابین وال‌پی و کاربر تا روشن شدن نتیجه نهایی
 10. ک) عدم وارد کردن اطلاعات صحیح و لازم یا وارد کردن اطلاعات نادرست در زمان ایجاد حساب از سوی کاربر
 11. در صورت تعلیق یا مسدود سازی حساب کاربری، وال‌پی می بایست نوع محدودیت و علت آن – در صورت امکان و محرمانه نبودن – را به اطلاع کاربر برساند، تحقیقات اولیه در مورد حساب را انجام دهد. همچنین کاربر موظف خواهد بود که همکاری کامل با وال‌پی را به عمل آورد.
 12. در صورت تعلیق یا مسدود سازی حساب کاربری ، کاربر نمی‌تواند هیچ عملیاتی در حساب کاربری خود انجام دهد.

حفاظت از اطلاعات شخصی

 1. با استفاده خدمات وال‌پی، کاربران صریحا رضایت خود را برای جمع آوری، استفاده و حفظ اطلاعات شخصی اعلام می نمایند.
 2. اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص یا سازمان دیگری ارائه نخواهد شد، مگر در راستای مطابقت عملکرد با قوانین و مقررات کشور و یا دستور مراجع و ارگان های مذکور در این موافقت‌نامه. در این موارد هیچ‌گونه مسئولیت قانونی برای جبران خسارت یا موارد دیگر برای وال گیت وجود ندارد و کاربران با استفاده از خدمات وال‌پی اعلام رضایت خود را صراحتا اعلام می دارند.

میزان مسئولیت

 1. تلاش وال‌پی ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز است. وال‌پی تضمین نمی نماید که تمام خدمات بدون وقفه و دقیق باشد، ولیکن در صورت وقوع حادثه‌ و ایجاد وقفه در خدمات وال‌پی متعهد می‌شود مشکل را تا حد ممکن مرتفع نموده و ارائه‌ی خدمات را از سر گیرد. بدیهی است وال‌پی مسئول سود و زیان ناشی از این وقفه زمانی نخواهد بود.
 2. وال‌پی هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت موجودی ناکافی، نقص یا مشکل بانک پذیرنده ندارد.
 3. وال‌پی صحت اطلاعات شخصی کاربر را تضمین نمی‌کند و به محض اطمینان از عدم صحت آن می‌تواند حساب کاربری را معلق سازد.
 4. وال‌پی صرفا در محدوده‌ی موارد تصریح شده در این موافقت‌نامه در مقابل کاربر مسئول خواهد بود و در مواردی که صراحتا عدم مسئولیت وال‌پی در این موافقت‌نامه ذکر شده، یا مسکوت مانده و نیز موارد زیر مسئولیتی ندارد :
 5. الف) خدمات در اثر اقدام کاربر دچار مشکل شود.
 6. ب) خسارات ناشی از فرایند ورود به خدمات و استفاده از آن.
 7. ج) خسارات ناشی از دسترسی غیر قانونی شخص ثالث به سرور و استفاده غیر قانونی از آن.
 8. د) ضررهای ناشی از انتقال و انتشار بدافزارها از سوی شخص ثالث.
 9. ه) ضررهای ناشی از استفاده شخص ثالث از خدمات، خسارات ناشی از دور زدن، حذف یا نابودی اطلاعات ارسال شده.
 10. و) ضررهای ناشی از قصور در خدمات ارتباطاتی توسط بستر ارائه دهنده خدمات به وال‌پی، به ویژه مواردی که ارائه دهنده خدمات ارتباطاتی در صورت وجود رابطه حقوقی فی ما بین وال‌پی و کاربران موجب ناتوانی وال‌پی در ارائه‌ی خدمات شود.
 11. ز) ضررهای ناشی از موارد غیر قابل پیش بینی و غیر قابل کنترل از قبیل جنگ، آتش سوزی، زلزله و سایر بلایای طبیعی و موارد اضطراری ملی.
 12. ک) سرورها ارائه‌دهنده‌ی خدمات قطع یا از دسترس خارج شوند.
 13. ل) سایر خسارات که ناشی از اعمال یا عمل وال‌پی نباشد.
 14. اعضای هیئت مدیره، مدیران، مشاوران و کارکنان وال‌پی و افرادی که اطلاعات این سایت را تهیه کرده‌اند، هیچ مسئولیت قانونی یا کیفری در قبال خسارات و/یا زیان های ناشی از تقصیر کاربر سایت ندارند.

استفاده از کوکی ها

 1. وال‌پی ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید.

مالکیت معنوی

 1. تمامی علائم تجاری، طرح های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، ، لوگو، کدهای نرم افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در وال‌پی و شبکه های متعلق به وال‌پی و به طور کلی سایر حقوق و امتیازات مربوطه منحصرا در مالکیت وال‌پی است و هیچ شخصی حق استفاده از آن را بدون رضایت وال‌پی ندارد.

اعتبار

 1. اگر هر یک از مفاد این موافقت‌نامه بر اساس هر قانون لازم الاجرا، نامعتبر یا غیرقابل اجرا تشخیص داده شود، این امر بر اعتبار هیچ ماده‌ی دیگری تاثیری نخواهد داشت و بقیه مقررات اجرا می‌شود.

حل و فصل اختلافات

 1. در صورت بروز هرگونه اختلاف فیمابین کاربر و وال‌پی، طرفین مساعی نموده که موضوع حتی الامکان از طریق مذاکره حل و فصل شود. در این خصوص کاربر متعهد به همکاری با وال‌پی و ارائه اطلاعات لازم و عنداللزوم حضور در جلسات حضوری یا آنلاین است. در صورت عدم حصول توافق ظرف ۲۵ روز از تاریخ اعلام قصد حل اختلاف از طریق مذاکره، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق ایران ارجاع میگردد که مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز به صورت قطعی و لازم الاجرا بوسیله داور منفرد حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقت‌نامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجرا است.